Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie wyciągarki samochodowej

Na efektywność pracy wyciągarki samochodowej wpływa bardzo wiele czynników. Jak wybrać urządzenie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdziliśmy najważniejsze parametry wyciągarek dostępnych na rynku.

Elektryczna, hydrauliczna, a może mechaniczna?

Podstawowym kryterium, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem wyciągarki samochodowej, jest jej rodzaj oraz sposób zasilania. W sprzedaży znajdziemy bardzo popularne wyciągarki elektryczne, które zasilane są z akumulatora (niektóre modele korzystają z dwóch), urządzenia z pompą hydrauliczną oraz mechaniczne – zasilane z silnika samochodowego. Osobną grupę produktów stanowią wyciągarki ręczne. Które modele cieszą się największym zainteresowaniem klientów i działają efektywnie? Eksperci zwracają uwagę na zalety wyciągarek elektrycznych, które mają własny silnik i nie muszą korzystać z silnika pojazdu, tak jak mechaniczne oraz hydrauliczne. Ich praca jest bardzo efektywna, radzą sobie nawet w ekstremalnie trudnych warunkach – błoto, duże wyrwy na drodze, śnieg itd.

Poszukiwanie odpowiedniej wyciągarki jest wyzwaniem, dlatego warto przejrzeć ofertę dostępną na stronie: https://terenowiec.pl/pl/97-wyciagarki. Wiele rodzajów wyciągarek o różnym przeznaczeniu, na pewno pomoże w dokonaniu właściwego wyboru.

Zwróć uwagę na parametry i budowę urządzenia

Dostępne na rynku wyciągarki elektryczne mają bardzo dużą moc – średniej klasy urządzenia wyposażone są w uciąg rzędu około 5400 kg. Moc wyciągarki to jeden z kluczowych aspektów – decyduje o możliwościach wykorzystania sprzętu w terenie. Wiele dostępnych w sprzedaży wyciągarek jest przystosowanych nie tylko do potrzeb samochodów terenowych, ale również innych pojazdów, np. ratowniczych, ale także łodzi czy quadów. Ważnym aspektem jest także sama konstrukcja urządzenia oraz zastosowane linki, przekładnie czy hamulce. Jak uważają eksperci, wybór linki może znacząco wpłynąć na efektywność pracy urządzenia oraz jego żywotność. Polecane są zwłaszcza linki syntetyczne, które szybko nawijają się na bęben i nie powodują uszkodzenia wyciągarki samochodowej. Przed zakupem warto też sprawdzić rodzaj zastosowanych przekładni – rekomendowane są zwłaszcza planetarne.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat dostępnych na rynku wyciągarek samochodowych? Już teraz wejdź na stronę www.dragonwinch.com i sprawdź asortyment!

Źródło: Dragonwinch / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: