Myjnia cystern – ekologia i bezpieczeństwo

Cysterny to nie są po prostu zwykłe samochody, a raczej magazyny na kółkach. Bardzo specyficzne magazyny, bowiem przewożą często materiały niebezpieczne. To pojazd, którego bezpośredniego sąsiedztwa na drodze wolimy unikać. Słowo cysterna budzi raczej negatywne skojarzenia a dla wielu jest po prostu synonimem słów “bomba na kółkach”.

Te skojarzenia są oczywiście przesadzone i zwykle nieuzasadnione. Nowoczesne cysterny są bowiem tak skonstruowane, by zapewniały jak największe bezpieczeństwo. Niemniej jednak należy dbać o ich eksploatację w szczególny sposób.

 

Bez fachowców ani rusz

Trzeba mieć świadomość, że cysterny nie przewożą tylko cieczy niebezpiecznych – łatwopalnych czy toksycznych. W ten sposób transportuje się większość płynów, z którymi mamy do czynienia na co dzień – mleko, wodę, olej czy mydło w płynie. Nie zmienia to faktu, że o cysterny należy dbać w szczególny sposób i istotne jest ich mycie – nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz zbiorników. Zajmuje się tym specjalistyczna myjnia cystern. Takie myjnie posiada coraz więcej miast w Polsce.

 

Co z brudną cysterną?

Brudne cysterny to nie tylko problem higieny, zalegające w zbiornikach resztki przewożonych w nich cieczy, to również zagrożenie dla środowiska naturalnego. Myjnia cystern zatrudnia wyspecjalizowanych pracowników, którzy, w razie potrzeby, własnoręcznie, z pomocą specjalistycznych środków czyszczą wnętrze brudnych zbiorników. W szczególnie niebezpiecznych przypadkach robią to będąc ubranymi w specjalistyczne kombinezony. Więcej o wyposażeniu myjni cystern dowiecie się na www.myciecystern.pl.

 

Czyste cysterny – czyste środowisko

Myjnia cystern korzysta z kilku rodzajów technologii, które są stosowane w zależności od przeznaczenia cysterny. Myjnia cystern to przede wszystkim agregaty wysokociśnieniowe, które zasilają głowice myjące zmiękczoną wodą. W skład systemu służącego do mycia cystern wchodzą również między innymi pompy dozujące, armatura nisko- i wysokociśnieniowa, stacja zmiękczania wody czy zawór pneumatyczny. Cały proces mycia cysterny jest zautomatyzowany i prowadzony za pomocą panelu sterowania. Profesjonalna myjnia cystern ma też często w swojej ofercie mycie zbiorników stacjonarnych, stosowanych w przemyśle – głównie chemicznym i spożywczym.

 

Profesjonalne podejście do tematu

Każda dobra i profesjonalna myjnia cystern to firma dbająca o ekologię. Jednym z przykładów ekologicznych działań jest stosowany w polskich myjniach system odzysku ciepła ze ścieków technologicznych, dzięki któremu emisja spalin do atmosfery jest zredukowana nawet o 50 procent.
To z myślą o takich właśnie profesjonalnych myjniach powstało Polskie Stowarzyszenie Myjni Cystern. Jego celem jest wprowadzenie do polskich standardów pracy europejskich norm, czyli zwiększenie bezpieczeństwa, podniesienie jakości usług i przede wszystkim ochrona środowiska naturalnego.

 

Źródło: myjniacystern.pl / art. sponsorowany

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: