Muzeum Mercedesa będzie sprzedawać auta

Rewolucyjny pomysł właścicieli muzeum. Wyobraź sobie, że oglądany eksponat tak Ci się spodobał, że chcesz go kupić. Jeśli padnie na zabytkowego Mercedesa może się to udać!

 

Oczywiście nie będzie to opcja dla zwykłego śmiertelnika, ponieważ by zdobyć odrestaurowany model w idealnym stanie będzie trzeba wydać niemałe pieniądze. To oferta raczej dla kolekcjonerów i pasjonatów marki. Poza tym Mercedes nie pozwoli zrobić z muzeum w Stuttgarcie kolejnego komisu!

Mimo to, oprócz wspomnianych aut “Premium Edition” Mercedes przygotował serię aut do użytku codziennego, które wymagają prac dodatkowych. “Driver Edition” będzie bardziej przystępna cenowo, więc lubiący youngtimery mają szansę na nowe nabytki.. Pomiędzy tymi kategoriami znajduje się jeszcze “Collectors Edition”, która łączy prestiż, unikatowość z idealnym stanem samochodów.

 

0004TMP0ITMNF5FQ C0 F3

 

Wszystkie dostępne modele można przejrzeć na www.alltime-stars.com. Znajdziemy na stronie m.in. W116 i W123. Oferta cały czas jest powiększana. Najbardziej prestiżowe są jednak: egzemplarz Mercedesa z 1929 roku za 850 tys. euro i Mercedes AMG CLK-LM z 1998 roku, który do setki rozpędza się w 2,9 sekundy. Zdjęcia mówią same za siebie.

Ceny jak widać są nieziemskie, ale myślę, że stan aut oraz korekty liczników nie mają miejsca, a opis z ogłoszeń typu “emeryt jeździł w weekendy do kościoła” pierwszy raz może być zgodny z prawdą.

 

Konrad Stopa

Fot: Mercedes

 

0004TMPD55C867IY C0 F3

 

 

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: