Motoryzacyjny Gadżet Tygodnia – młynki do przypraw Peugeot

Marki zrzeszają pod sobą naprawdę wielkie grupy fanów. Oczywiście ludzie kochają je za samochody, ale nie każdego stać zaraz na kupno auta, więc można z danym producentem połączyć się czymś tańszym. Postanowiłem rozpocząć cykl, w którym będę wyszukiwać najciekawsze gadżety motoryzacyjne. Na początek francuski Peugeot!

Wzorem Youtube raz w tygodniu w środę o godzinie 20 postaram się zaciekawić was jakimś motoryzacyjnym gadżetem lub może nawet kilkoma. Oczywiście wszystkie możecie gdzieś znaleźć w sieci i kupić, ale o niektórych mogliście nawet nie słyszeć.

Od dzisiaj szukajcie więc skrótu MGT na naszym www.

Dlaczego zaczynamy od francuskiego Peugeota? Tak się składa, że marka kończy właśnie 210 lat, a wcale nie zaczynała od samochodów!

Młynki do pieprzu i soli

Nie wiem czy wiedzieliście, ale historia francuskiej firmy rozpoczęła się w 1810 roku, kiedy bracia Peugeot założyli hutę stali w odziedziczonym młynie. Po 30 latach powstał pierwszy produkt kuchenny marki – stalowy młynek do kawy o drewnianej obudowie. Dopiero w 1874 roku wydany został pierwszy porcelanowy młynek do pieprzu, który następnie pojawił się w wielu rozmaitych wersjach – między innymi wykonanych z drewna, srebra i bakelitu (jednego z pierwszych produkowanych na dużą skalę tworzyw sztucznych).

Nawet 210 lat później dane młynki możecie kupić, a jest ich naprawdę przynajmniej kilkanaście. Dzięki mojej motoryzacyjnej przygodzie posiadam taki zestaw jak na powyższym zdjęciu i sprawuje się świetnie, ale bądźmy szczerzy – nie wydałbym na niego ponad 70 euro. A Wy?

mtg peugeot 1

Stojak na parasolki

Odzież, długopisy, walizki itp. to rzeczy wiadome. Kupicie je u oficjalnych sprzedawców, jak i choćby na dużych portalach aukcyjnych. Ale co powiecie na metalowy i designerski stojak na parasolki? Jedyne 99 euro w oficjalnym butiku marki Peugeot. Dodaję to raczej jako ciekawostkę niż “musthave”, ale jak widać kreatywności Francuzom nie brakuje. Co sądzicie?

897 Ambassadeur 1

Figurka / przycisk do papieru

Takich gadżetów nie rozumiem już w ogóle. Na logo Peugeota dumnie pręży się lew, więc nie mogło zabraknąć gadżetów z tym zwierzęciem. Koszt takich figurek to od 100 euro w górę i jedynym praktycznym zastosowaniem oprócz ozdabiania biurka lub półki może być właśnie zastosowanie tych miniposągów jako przycisków do papieru. Ozdobilibyście sobie tak pokój?

I co zaskoczeni? Wiedzieliście, że Peugeot zaczynał od akcesoriów kuchennych? A może macie jakieś gadżety tej marki?

Ja staram się zbierać modele samochodów, ale kolekcja nie jest jeszcze tak duża by się nimi pochwalić.

Więcej o gadżetach w naszym cyklu MGT pod tym adresem.

Konrad Stopa
fot. Peugeot

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: