Motoryzacyjne Black Friday – upusty do 100 tys. złotych!

Black Friday, czyli święto zakupów, przypadające w pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, silnie rozpowszechniło się w ostatnich latach w całej Europie, w tym w Polsce. Ten swoisty festiwal wyprzedaży dotychczas kojarzony był z zakupami w sieciach handlowych; dziś pomysł ten powielają m.in. salony samochodowe, oferujące zniżki nawet do 100 tys. złotych.

 

Choć zdania na temat początków tradycji Black Friday są podzielone, najprawdopodobniej korzenie zakupowego święta sięgają 1869 roku, czyli momentu w którym ceny złota w USA osiągnęły rekordowe ceny z powodu spekulacji giełdowych. 24 września rząd USA postanowił zainterweniować na rynku, przez co cena złota spadła ze 160 do 130 dolarów za uncję. Interwencja doprowadziła do przeceny złota o ponad 20%. Właśnie tak mogły wyglądać początki święta, które opanowuje nie tylko Amerykę, ale również całą Europę i część Azji!

Dziś święto zakupów trwa nie jeden, a cztery dni, kończąc się tzw. Cyber Monday, czyli wyprzedażą w sklepach internetowych. O popularności wydarzenia świadczą amerykańskie dane: w zeszłym roku w wyprzedażach wzięły udział ponad 154 miliony osób, wydając tylko podczas zakupów online aż 3,3 mld dolarów!

 

x3 Motoryzacyjne Black Friday   upusty do 100 tys. złotych!

 

Za amerykańskim trendem postanowiła podążyć międzynarodowa sieć salonów Inchcape Motor, będąca w Polsce autoryzowanym przedstawicielem marek BMW, MINI oraz BMW Motorrad.
Piątek 24 listopada będzie dniem wyjątkowych ofert na samochody marki BMW, których ceny zostaną obniżone nawet o 98 tys. złotych!

Również w najbliższy piątek, a także sobotę – 24 i 25 listopada – odbędą się z kolei wyjątkowe nocne jazdy testowe wybranymi modelami BMW, pozwalające poznać charakterystykę aut w klimacie nocnego miasta. Szczegółowe informacje znajdziecie w salonach Inchcape Motor Polska w Warszawie (Al. Prymasa Tysiąclecia 64), Wrocławiu (ul. Karkonoska 61) oraz w Poznaniu (Swadzim, ul. Wschodnia 9).

 

Źródło: Inchcape Motor / art. partnerski

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: