Monitoring pojazdów w spedycji – dlaczego warto?

Firma spedycyjna to szczególna gałąź, w której duży nacisk powinien zostać położony na bezpieczeństwo. Z tego też względu ważna jest m.in. kontrola prędkości pojazdów. Uzyskać można ją przede wszystkim dzięki zastosowaniu systemu monitoringu GPS. To rozwiązanie niesie ze sobą także wiele innych korzyści. Co się do nich zalicza i kiedy zamontować nawigację w samochodach służbowych?

Zalety monitoringu GPS

Monitoring GPS wykorzystywany jest na szeroką skalę, zarówno przez osoby prywatne, jak i właścicieli firm. Nic w tym dziwnego, zastosowanie tego rodzaju lokalizatora zapewnia wiele korzyści także dla kierowców. Wśród nich wymienia się przede wszystkim bezpieczeństwo. W przypadku kradzieży, pojazd zostanie szybko zlokalizowany. To jednak nie jedyna zaleta. Funkcja namierzania samochodu dzięki wykorzystaniu technologi GPS doceniania jest przede wszystkim w przedsiębiorstwach dostarczających towar klientom. Zapewnia bowiem terminową dostawę, a także wysokiej jakości obsługę. Dzięki monitoringowi tego typu możliwe jest sprawdzenie kilku tras i wybór tej, która okażę się najbardziej optymalna. GPS w samochodzie firmowym to jednocześnie szczegółowe udokumentowanie pokonanej trasy. Ciekawą ofertę tego typu urządzeń możemy znaleźć na stronie internetowej https://www.gpsguardian.pl/oferta/monitoring-gps/.

Oszczędności na pierwszym miejscu

Większość kierowców czy właścicieli firm spedycyjnych odpowie, że największa zaleta z zastosowania monitoringu GPS, to oszczędność. Jak można ją właściwie uzyskać? W pewnym stopniu wpływa na nią wspomniany wybór jak najbardziej optymalnej trasy, sprawdzimy bowiem w ten sposób, który odcinek trasy pokonamy w najkrótszym czasie. Wpływ na to może mieć wiele czynników, m.in. ruch drogowy, ilość sygnalizacji świetlnych, itd. Oszczędność wynika także z kontroli zużycia paliwa oraz możliwości kontrolowania eksploatacji auta. Zyskujemy więc informację z jaką prędkością pokonywane są danie odcinki trasy, a także jak prezentuje się średnie spalanie. Wszystko to sprawia, że możemy zupełnie inaczej rozplanować jazdę, stawiając głównie na zmniejszenie wydatków.

Monitoring GPS do auta – dla kogo?

System monitoringu GPS do pojazdów dedykowany jest dla każdego, kto chce zwiększyć poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa. Zastosowanie tej technologii na własny użytek jest więc dobrym rozwiązaniem, jednak nie obowiązkowym. Wydaje się jednak, że w branży spedycyjnej zastosowanie lokalizatora do namierzania pojazdu stało się koniecznością. Dzięki temu można zyskać stały nadzór nad transportem w przedsiębiorstwie. Wszystko to prowadzi do licznych usprawnień przewozowych, a także do zmniejszenia kosztów, zwłaszcza wydawanych na paliwo.

Artykuł partnerski

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: