Mitsubishi L200 dla PKP w Polsce

Mitsubishi L200 to jeden z najpopularniejszych samochodów typu pickup w Polsce. Od niedawna w salonach sprzedaży znajdziemy już VI generację tego modelu. Pomimo tego, że liczba wersji mocno ograniczona – pod maską znajdziemy tylko jedną jednostkę napędową, czyli dobrze znany silnik diesla o pojemności 2,2 l i mocy 150 KM to i tak to Mitsubishi nie miało sobie równych wśród konkurencji i wygrało przetarg na dostawę samochodów dla PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Na mocy przetargu samochody załatwił Volkswagen Financial Services w formie wynajmu długoterminowego. Aż 130 egzemplarzy modelu L200 trafią do służby dla Straży Ochrony Kolei (SOK) na terenie całego kraju.

Do służby w kolei wybrane zostały wersje wyposażeniowe o nazwach Invite i Intens. Pierwsza z nich została doposażona w regały we wnętrzu, dodatkowe światła LED do oświetlenia miejsca pracy oraz pomarańczowe koguty magnetyczne. Wersja Intens przygotowana została do służby w terenie z wykorzystaniem psów i została wzbogacona również o radiostacje i anteny.

Warto dodać, że współpraca pomiędzy Mitsubishi Motors a PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A trwa nieprzerwanie od 2011 roku. Do tej pory do PKP trafiło ponad 220 egzemplarzy różnych modeli japońskiego producenta. Są wśród nich Outlander, L200 i ASX.

Wydania samochodów do PKP Polskich Linii Kolejowych rozpoczęło się w maju a zakończyć się ma do końca czerwca br.

Paweł Oblizajek
fot. PKP

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.