Mitsubishi zaprezentowało nowego Colta. Firma idzie tym samym tropem co w przypadku ASX.
Od kiedy Mitsubishi weszło w alians z Renault-Nissan było niemal pewne, że firma wykorzysta któreś z modeli pozostałych firm. Najpierw zdecydowano, że Renault Captur w wersji Mitsubishi będzie nazywało się ASX. Teraz przyszła kolej na Colta, którym jest Renalut Clio.
Mitsubishi Colt, czyli Clio po modyfikacjach
Colt jest oparty na niedawno zmodyfikowanym Clio. Praktycznie jest to ten sam samochód, któremu zmieniono kilka detali, aby pasował do nowej marki. Wprowadzono kilka drobnych zmian w osłonie chłodnicy, zderzakach i światłach.

Co więcej wnętrze jest praktycznie identyczne, z wyjątkiem innego logo na kierownicy i usunięcia francuskiej flagi na desce rozdzielczej po stronie pasażera.
Napędy również z Clio
Colt odziedziczył układy napędowe z Clio, podobnie jak to miało miejsce w ASX, który posiadał z Captura. Co ciekawe Colt będzie je współdzielił również z Dacią Sandero.
Podstawowa wersja jest wyposażona w wolnossący, trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1 litra i mocy 66 KM, a moment obrotowy wynosi 95 Nm. Stopień wyżej jest turbodoładowany taki sam silnik o mocy 91 KM i 160 Nm.

Na szczycie oferty znalazła się hybryda z silnikiem 1,6 L, która dysponuje mocą 142 KM. Silnik spalinowy dostarcza 148 Nm, a silnik elektryczny dodatkowe 205 Nm.
Oprócz tego, że hybryda jest najbardziej oszczędna z całej trójki, jest także najszybsza, przyspieszając od 0 do 100 km/h w 9,3 sekundy. Mitsubishi wspomina, że model z turbo potrzebuje 12,2 sekundy, a wersja podstawowa potrzebuje 17,1 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi tylko 160 km/h dla wariantu podstawowego, podczas gdy turbo i hybryda mogą osiągnąć 180 km/h.
Wyposażenie zróżnicowane
Model hybrydowy wyposażony jest w hamulec elektroniczny z tarczami z tyłu, a pozostałe odmiany jedynie bębnowe.

Podstawowy model wyposażono w pięciobiegową manualną skrzynię biegów, zastąpioną sześciobiegową jednostką w wersji z turbodoładowaniem. Hybryda otrzymuje automatyczną skrzynię biegów, akumulator o pojemności 1,2 kWh i funkcję odzyskiwania energii z hamowania. Rozmiar kół waha się od 15-calowych stalowych do 17-calowych felg aluminiowych.
Wnętrze z Clio
Dobrze znane wnętrze może być wyposażone w siedmiocalowy ekran dotykowy lub 9,3-calowy wyświetlacz. Dostępne są dwa porty USB, bezprzewodowa podkładka ładująca oraz system dźwiękowy Bose z dziewięcioma głośnikami i subwooferem. Za dopłatą kierowca otrzymuje siedmiocalowy zestaw wskaźników lub większy 10-calowy ekran.
Renault rozpocznie produkcję Mitsubishi Colt we wrześniu, a wprowadzenie na rynek zaplanowano na jesień tego roku.
Konrad Grobel
Fot. Mitsubishi
Komentarze 2