Mito i Giulietta z koniczynką

Quadrifoglio Verde, czyli czterolistna koniczynka po raz kolejny zostanie doczepiona do karoserii modeli Alfy Romeo. Tym razem ozdobione jej symbolem błotniki prężyć będą: Mito i Giulietta. 

Modele Mito i Giulietta były już dostępne w wersji Quadrifoglio Verde, a obecna odsłona to nie tylko reedycja, ale też dodanie rozwiązań niedostępnych do tej pory w kompaktowych autach Alfy Romeo. Mowa m.in. o znanej z modelu 4C dwusprzęgłowej skrzyni biegów TCT, która zastąpiła stosowane dotychczas 6-biegowe manuale oraz wzmocnionych – w przypadku Giulietty – silnikach.

QV tyl Mito i Giulietta z koniczynką

AlfaRomeo MiTo QV napędzana jest silnikiem 1,4 MultiAir o mocy 170 KM i maksymalnym momencie obrotowym 230 Nm, który w trybie Sport nieznacznie wzrasta –o 20 „niutków”. Auto przyspiesza do setki w 7,3 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 219 km/h. Giulietta QV oferuje swoim klientom dwa silniki – 2,0 JTDm o mocy 175 KM i 350 Nm oraz to, co tygryski lubią najbardziej –  240 konną benzynę. Druga jednostka przyspiesza do setki w 6,6 sekundy i rozpędza się do 240 km/h. Czy to wystarczy, żeby duch bezkompromisowych Alf ożył? Moim zdaniem drapieżnej 4C wyjdzie to o wiele lepiej.

Adam Gieras

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)