MGT: Dziwne rzeczy z allegro

Wcześniej Motoryzacyjny Gadżet Tygodnia obfitował w akcesoria danej marki. Dziś, dzięki świętu, miałem dłuższą chwilę, więc przetrzepałem nasz rodzimy portal aukcyjny. Co w nim znalazłem?

Ostatnio w MGT była Honda, ale dziś skupię się na gadżetach, które mogą przydać się każdemu właścicielowi samochodu, a nie tylko fanom marki. Od razu też uprzedzam, że artykuł nie jest sponsorowany. Po prostu opisuje to co mi się rzuciło w oczy.

mgt allegro 1 1024x539

Nożyk do wycieraczek

Co jakiś czas dla własnego bezpieczeństwa i zwłaszcza w naszym klimacie warto wymieniać wycieraczki. Komplet porządnych gum to czasem spory wydatek, a polski klimat czasem niszczy je tylko powierzchownie. Ten gadżet zwrócił moją uwagę, bo jest dla mnie innowacyjny. Zamiast kupować nowy komplet wycieraczek może warto je zregenerować?

Cena urządzenia to tylko parę dych, więc warto zaryzykować.

mgt allegro 2 1024x530

Head-up display

W wielu nowych samochodach jest to wyposażenie standardowe lub opcjonalne, ale oferuje je już producent. Na portalu za kilkadziesiąt lub kilkaset złotych znalazłem urządzenia wyświetlające na przedniej szybie różne informacje, które w zależności od wersji można skonfigurować.

Dzięki temu nie odrywając wzroku od drogi możemy na przykład zobaczyć wskazówki nawigacji.

mgt allegro 3

Oczyszczacz powietrza

Smog i inne zanieczyszczenia po cichu psują nasze zdrowie. Popularność więc zyskują oczyszczacze powietrza. Rozumiem, że niektórzy producenci, zwłaszcza premium (ale nie tylko – Renault) zwracają na to uwagę. Tak się składa, że za 100-300 złotych jesteśmy w stanie zakupić takie urządzenie do większości marek.

Jak to działa? Po prostu filtruje środek auta, a zawiesić możecie to na oparciu foteli z przodu. BTW – do domu też możecie to zabrać.

mgt allegro 4 1024x545

Maskotki, tablice i inne

W internecie pełno jest aukcji koszulek, tablic, breloczków, kubków czy nawet ruszających się piesków i Hawajek. Nie brakuje także poduszek, naklejek itp. To dobre pomysły na prezent, ale nie jestem fanem trzymania pierdół we własnym aucie.

Konrad Stopa
fot. sprzedający – Allegro

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: