Mercedes zawiesza produkcję

Wydać by się mogło, że problemy branży motoryzacyjnej powoli mijają i odchodzą w zapomnienie. Świetne wyniki notowane m.in. przez Volvo Cars miały potwierdzać tą tezę. Niestety, ostatnie doniesienia prosto z Niemiec są jej kompletnym zaprzeczeniem. W ostatnich dniach koncern Daimler poinformował o czasowym zawieszeniu produkcji w Niemczech i na Węgrzech.

Koncern Daimler wydał komunikat we wtorek 27 lipca bieżącego roku. Z treści wynika, że staną fabryki w Sindelfingen, Rastatt i Bremie, a także w węgierskim Kecskemet. W ostatniej fabryce planowany jest przestój do połowy sierpnia 2021 roku.

Chwilowe przerwanie produkcji wynika z ograniczonej dostępności półprzewodników. Problem ten jest dobrze znany w Europie. Z powodów ograniczonego dostępu do tych komponentów produkcję musiały zawiesić lub ograniczyć m.in. Stellantis (w zakładach w Polsce), Volkswagen (w Poznaniu i we Wrześni ) czy niemieckie BMW.

2021 mercedes benz s class sedan exterior 1024x576

Wyjątkiem jeśli chodzi o pozyskiwanie tych elementów jest fabryka Opla w Gliwicach. Przedstawiciele firmy podkreślają, że fabryce nie grozi brak półprzewodników i nic nie zapowiada przerwy w produkcji samochodów.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Mercedes

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.