Mercedes wkracza na terytorium Bentleya

W Los Angeles pojawi się duża nowość spod znaku podwójnego M – Mercedes-Maybach S650.

 

Jeśli posiadasz najnowszego Mercedesa S-klasę cabrio i czujesz się w nim odrobinę niedowartościowany, już wkrótce Mercedes będzie miał dla Ciebie nowość. Nadjeżdża Maybach S650 cabrio, czyli S-klasa, w której wszystko jest ‘bardziej’. Więcej gadżetów, więcej drogich materiałów, komfortu, prestiżu, klasy i mocy. Nie wiadomo co zagości pod maską S650, ale oznaczenie sugeruje, że będzie to V12 o mocy trochę większej niż standardowe 523 KM i 850 Nm.

 

 

Wypuszczony przez Mercedesa film zdradza też planowaną ilość egzemplarzy – 300 sztuk. Ze względu na limitowaną produkcję spekuluje się o cenie na poziomie 250 tys. dolarów. Zapowiada się najmocniejsze i jedno z najciekawszych cabrio w historii koncernu Daimlera. S650 będzie rywalizował przede wszystkim z Bentleyem Continental GTC oraz Rolls-Roycem Dawn.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Mercedes

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.