Mercedes stworzy nowego roadstera

Niemiecki producent rozważa wprowadzenie kolejnego roadstera po SLK. Będzie mniejszy, tańszy i mocno pożądany (przynajmniej teoretycznie). Mercedes SLA, bo tak ma nazywać się to auto, może niebawem zasilić gamę modelową “gwiazdy”.

Nazwa SLA nie jest żadną nowością, ponieważ już w 2000 roku Mercedes przedstawił koncept o takiej nazwie. Projekt przeleżał ponad 10 lat w szufladzie i być może teraz zostanie reaktywowany. Na zdjęciach przedstawiamy model sprzed lat. Nowy SLA będzie wyglądał prawdopodobnie zupełnie inaczej.

Samochód bazować będzie na istniejącej już klasie A oraz modelach CLA i GLA. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić koszty produkcji auta i przy okazji obniży cenę. W takim wypadku podzespoły SLA będą identyczne jak w wymienionych wyżej modelach.

DgkSrh5

Jak napisałem na początku są to jedynie plany producenta, które nie wejdą w życie nie wcześniej niż za 2 – 3 lata, więc mamy jeszcze sporo czasu na domysły oraz plotki.

A tak z ciekawości, bylibyście zainteresowani takim małym sportowym autkiem?

Konrad Stopa

Fot: Mercedes

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: