Mercedes pokaże jednak pickupa

Według wciąż niepotwierdzonych informacji, jeszcze w 2016 roku zobaczymy na żywo pierwszego w historii pickupa od Mercedesa. Jak mógłby on wyglądać?

 

O pickupie z gwiazdą na masce głośno było już jakiś czas temu – dokładnie rok temu oficjalne oświadczenie przedstawicieli niemieckiej marki potwierdziło plany takiego auta. Internet przekazał nam kilka wizualizacji, ale kolejne salony samochodowe nie przyniosły nowych informacji. Dziś okazało się, że półciężarówka może pojawić się w Paryżu podczas październikowych targów.

Dyrektor Mercedesa potwierdza, że klasa X ma powstać do końca 2017 roku i będzie rywalizować choćby z Volkswagenem Amarokiem. Biorąc pod uwagę mocną kooperację Nissana z Daimlerem można podejrzewać, że X-Klasse będzie mocno czerpać z nowej Navary.

Ile z tych informacji okaże się prawdą? Musimy jak zwykle poczekać…

Konrad Stopa

Fot. Worldcarfans.com

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: