Mercedes Klasy E – znamy już wnętrze

Dawny okularnik to jeden z najspokojniejszych modeli w gamie Mercedesa. Za niecały miesiąc poznamy nową generację Mercedesa Klasy E, a tymczasem w sieci pojawiły się zdjęcia wnętrza auta.

 

Niestety oprócz wyglądu środka auta, który do bólu przypomina większą S-klasę nie wiemy jak będzie wyglądała karoseria auta, nie znamy też danych technicznych, czy osiągów. Mimo to możemy bardziej skupić się na wyposażeniu samochodu, które czerpie też z mniejszej Klasy C.

I tak oto centrum systemu multimedialnego to 2 kolorowe wyświetlacze o przekątnej 12,3 cala i wysokiej rozdzielczości znanej bardziej z ekranów komputera niż samochodu (1920×720 pikseli), które łączą się w jeden duży ekran. Za jego pomocą będziemy mogli korzystać z nawigacji, przeglądarki internetowej, audio i innych funkcji auta. Jednakże dotyczy on również zegarów, których wygląd, wzorem Volvo, będzie można zmieniać wybierając z 3 różnych motywów.

 

Mercedes Klasa E wnętrze 2

 

Nowością będzie touchpad sterowania nawigacji znajdujący się na wieńcu kierownicy – ma to zapobiec niepotrzebnemu odrywaniu rąk z kierownicy. Oczywiście standardowy joystick (myszka) nadal pojawi się na konsoli centralnej.

Elegancki wygląd oraz materiały najwyższej jakości użyte do produkcji wnętrza będą podkreślać dostojność samochodu. Ze względu na wybraną wersję wyposażenia, tapicerka i inne dodatki mogą się różnić. W Klasie E również znajdziemy przepięknie grające audio Burmester 3D (w opcji).

 

Mercedes Klasa E wnętrze 3

 

Debiut na targach w Detroit na początku 2016 roku.

 

Konrad Stopa

Fot: Mercedes

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: