Mercedes GLB 35 – siedmioosobowe AMG

Tak, to nie pomyłka. Nowy i spory SUV niemieckiej marki przeszedł “upgrade” przez znanego tunera, aczkolwiek czy 306 KM w takiej budzie budzi respekt?

Nie do końca. Dwulitrowa jednostka zapewnia 400 NM maksymalnego momentu obrotowego co przekłada się na sprint do setki w 5,2 sekundy i 250 km/h prędkości maksymalnej, aczkolwiek czuć tu lekki downsizing. Oczywiście to najmniejszy “dotyk” AMG, więc nie ma się co dziwić iż brak tu motoru V8.

amg11 1024x683 Mercedes GLB 35   siedmioosobowe AMG

Co ciekawe jednostka ta pochodzi z mniejszych CLA i Klasy A. Dość odważnie, że inżynierowie wsadzili go do lekko zmodyfikowanego nadwozia na 19-calowych kołach karoserii GLB. Do tego większe i skuteczniejsze hamulce, trochę sportowych akcentów we wnętrzu (kierownica, fotele) i mamy kolejny produkt z plakietką Aufrecht Melcher Großaspach.

Szybkie te mastodonty teraz robią…

Konrad Stopa
fot. Mercedes-AMG

amg3 1024x683 Mercedes GLB 35   siedmioosobowe AMG

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: