Mercedes GLB 35 – siedmioosobowe AMG

Tak, to nie pomyłka. Nowy i spory SUV niemieckiej marki przeszedł “upgrade” przez znanego tunera, aczkolwiek czy 306 KM w takiej budzie budzi respekt?

Nie do końca. Dwulitrowa jednostka zapewnia 400 NM maksymalnego momentu obrotowego co przekłada się na sprint do setki w 5,2 sekundy i 250 km/h prędkości maksymalnej, aczkolwiek czuć tu lekki downsizing. Oczywiście to najmniejszy “dotyk” AMG, więc nie ma się co dziwić iż brak tu motoru V8.

amg11 1024x683

Co ciekawe jednostka ta pochodzi z mniejszych CLA i Klasy A. Dość odważnie, że inżynierowie wsadzili go do lekko zmodyfikowanego nadwozia na 19-calowych kołach karoserii GLB. Do tego większe i skuteczniejsze hamulce, trochę sportowych akcentów we wnętrzu (kierownica, fotele) i mamy kolejny produkt z plakietką Aufrecht Melcher Großaspach.

Szybkie te mastodonty teraz robią…

Konrad Stopa
fot. Mercedes-AMG

amg3 1024x683

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: