Mercedes CLS tuż za rogiem

Niemcy karmią publikę kampanią zajawek przed premierą nowego Mercedesa CLS. Mieliśmy zarys przodu, teraz do sieci wyciekła fotografia kokpitu.

 

Premierę nowego CLS’a zaplanowano na Los Angeles Auto Show, które zacznie się 1 grudnia. Tymczasem w sieci pojawiają się nowe zdjęcia poglądowe podgrzewające atmosferę przed oficjalnym zaprezentowaniem tego modelu. Wszystko wskazuje na to, że trzecia generacja stylowego czterodrzwiowego coupe wniesie trochę świeżości do znanego wzornictwa samochodów Mercedes-Benz.

Ujawnione zdjęcie kokpitu pokazuje ogromny zespół ekranów podobny jak w E-klasie, ale dołożono mu obwódkę z oświetlenia ambientowego. Inne są też otwory nawiewów, a całość wykończona jest stylowym panelem z włókna węglowego. Ponadto zdjęcie pokazuje menu systemu Energizing Comfort. Optymalizuje on działanie systemów komfortowych samochodu (klimatyzację, oświetlenie, masażer, wentylację, podgrzewanie foteli) w spójne profile.

 

img1524306085 1510956968677

 

Wcześniej opublikowano zdjęcie przodu auta w półcieniu, zdradzające nieco szczegółów odnośnie stylizacji. W oczy rzuca się ostrzejszy nos i inny kształt oświetlenia DLR. Gama silnikowa obejmować będzie głównie jednostki rzędowe, 6-cylindrowe, choć w bazowych modelach pojawią się pewnie turbodoładowane ‘czwórki’. Mercedes już zapowiedział brak CLS 63 AMG ze względu na zbytnie podobieństwo do zapowiadanego od dawna czterodrzwiowego AMG GT. Pojawi się za to wersja CLS 53 AMG będąca hybrydą o mocy około 500 KM.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Mercedes-Benz

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.