McLaren buduje auto typu GT!

Pożeranie autostrad i krętych, bocznych dróg – taki cel przysługuje nowemu McLarenowi, którego nazwa nie jest jeszcze znana.

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o tym samochodzie na początku marca. Bardziej komfortowy i przyjazny w użytkowaniu na codzień McLaren zacznie zrzucać kamuflaż dokładnie 30 kwietnia, ale już teraz jest na co popatrzeć. Mimo charakteru GT to wciąż auto z silnikiem centralnym. Za napęd posłuży dobrze znane podwójnie doładowane V8.

Opublikowane zdjęcia przedstawiają nowego McLarena w finalnej, produkcyjnej formie. Wcześniejsze zamaskowane egzemplarze miały jeszcze elementy z innych aut marki, a teraz naszym oczom ukazały się bardziej zaokrąglone kształty tyłu. Z przodu widać typowe dla brytyjskiej manufaktury wąskie światła i mocno zaokrągloną przednią szybę.

mclaren grand tourer teaser 1024x576 McLaren buduje auto typu GT!

Ostatnim etapem testów drogowych będzie podróż z ośrodka rozwoju pod Barceloną do siedziby firmy w Woking. Samochód będzie musiał zabrać dwóch inżynierów-kierowców z bagażami na dystansie 1609 km. Plan zakłada tylko postoje na tankowanie, by w pełni przetestować wygodę długotrwałej jazdy autostradami.

Bartłomiej Puchała
fot. McLaren

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.