Mazda z silnikiem Wankla jednak powstanie?!

Przed Wami Mazda RX-Vision Concept, która jest sportowym coupe z silnikiem Wankla w środku. Mimo, że to tylko koncept i tak zapiera dech w piersiach.

 

Liczymy, że Mazda przygotowując się na Salon Samochodowy w Tokio nie robi nam jedynie apetytu i samochód ten kiedyś wejdzie do seryjnej produkcji. Byłaby to piękna kontynuacja serii RX. Uzupełnieniem tego niestandardowego silnika ma być oczywiście napęd RWD.

 

2015 10 28 13 02 14 Mazda RX Vision zdj.3 Motoryzacja w INTERIA.PL  Mazda z silnikiem Wankla jednak powstanie?!

 

Producent opiera kształt auta na filozofii KODO, ale według nas to dobrze znane nadwozie szybkiego coupe z długą maską i krótkim tyłem. Do tego kilka finezyjnych, długich i falistych linii i mamy projekt na gotowe superauto. Z resztą popatrzcie na zdjęcia – wygląda przepięknie, a będzie miało jedynie 4,4 metra długości.

Wnętrze auta nie jest już tak szalone jak zewnętrzna karoseria, aczkolwiek samochód w środku jest surowy i funkcjonalne. Co za tym idzie jest ono proste i eleganckie, ale przynajmniej tej części auta nie ma sensu się dłużej przyglądać, bo najczęściej ulega ona zmianie.

 

0004SM1S50HJ8IVY C116 F4 Mazda z silnikiem Wankla jednak powstanie?!

 

O parametrach technicznych i osiągach musimy zapomnieć, ponieważ producent nie podaje żadnych informacji. Mimo wszystko ma być lepiej, ekonomiczniej i bardziej ekologicznie!

 

Konrad Stopa

Fot: Mazda

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: