Mazda Motor Poland odpowiada na zarzuty

Ostatnio w sieci było gorąco na temat nowych modeli Mazd. Masa osób zarzucała im to, że rdzewieją oraz to, że są podatne na kradzieże. Mazda Motor Poland stanęła na wysokości zadania i odpowiedziała na oskarżenia w formie filmu.

Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland wraz z Marcinem Raczkowskim, Doradca Techniczny z firmy Axalta, która zajmuje się dostarczaniem farb renowacyjnych, tłumaczy i pokazuje dokładnie z jakich warstw składa się powłoka lakiernicza w autach wyprodukowanych od 2012 roku.

Z czego składa się powłoka lakiernicza w nowych Mazdach?

  1. Warstwa wierzchnia
  2. Warstwa lakieru bezbarwnego barwionego
  3. Warstwa bazowa
  4. Warstwa elektroforetyczna
  5. Warstwa ocynku
  6. Stal

Na filmie pokazany jest również proces oczyszczania błotnika Mazdy 6 do gołej stali. Widać na nim dokładnie te same warstwy. W celu potwierdzenia słów z filmu element został wysłany do Zakładu Badań Materiałów Instytutu Lotnictwa w Warszawie, który potwierdził te informacje.

Dodatkowo w filmie znajdziemy informację o tym, że 100% nowych samochodów Mazda 6 oraz CX-5 jest dodatkowo zabezpieczana, dzięki czemu ilość udanych kradzieży tak zabezpieczonych samochodów w zeszłym roku to tylko 37 (ze sprzedanych blisko 21 tysięcy).

Film Zachar OFF nt. kradzieży Mazd 6

Film Jacka Balkana nt. rdzy w Mazdach

Tekst: Arkadiusz Jurczewski
Zdjęcie: Mazda

Dyskusja

komentarzy

Arek Jurczewski

W samochodzie spędza znaczną część swojego życia. Lubi przejażdżki bez większego celu, byle jechać. Ma fioła na punkcie jednego z rodzimych zespołów muzycznych, dlatego przemierzanie kraju wzdłuż i wszerz siedząc za kierownicą nie jest mu obce. Na co dzień jeździ Saabem, który jest niewiele młodszy od niego. W wolnych chwilach lubi samemu pogrzebać przy samochodzie, z różnym skutkiem. Najnowszy cel motoryzacyjny? Zakup auta, doprowadzenie do znośnego stanu, poznanie na wylot i wyruszenie na następną edycję Złombola. Zawodowo związany z informatyką.