Mazda CX-3 z poprawkami na 2018 rok

Japończycy z Mazdy pokusili się o niewielkie zmiany w swoim najmniejszym crossoverze CX-3.

 

Mazda robi liftingi w stylu ‘nic nie zauważysz póki się nie przejedziesz’ i dokładnie taką samą filozofię zastosowano w tym przypadku. Z zewnątrz nie sposób poznać nowej Mazdy, bo nie zmieniono nawet zderzaków czy lusterek. Prawie wszystko co inżynierowie postanowili usprawnić skrywa się pod karoserią. Wyjątkiem są szyby z tyłu – grubsze dla lepszej izolacji akustycznej.

Poprawiono m.in. wyciszenie dzięki większej ilości materiałów wygłuszających, reakcję zespołu napędowego na kickdown oraz dolne wahacze i ogólnie nastawy zawieszenia. Właściciele CX-3 nie będą się już czuć gorsi od właścicieli większych Mazd, bo na pokładzie znajdzie się wiele elektronicznych nowinek, w tym system G-Vectoring dysponujący momentem obrotowym pomiędzy kołami. Pozostałe to m.in. kolorowy Head-Up, aktywny tempomat czy asystent pasa ruchu.

 

2018 mazda cx 3 Mazda CX 3 z poprawkami na 2018 rok

 

Mazda nie przekazała żadnych wiadomości na temat zmian w gamie jednostek napędowych, zatem domyślamy się, że ich nie ma. W ofercie pozostanie jeden silnik benzynowy Sky-G o pojemności 2.0 i mocy 120 lub 150 KM oraz diesel 1.5 Sky-D 105 KM. Odświeżona Mazda CX-3 wejdzie do sprzedaży na jesieni.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Mazda

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.