Motopodprad.pl

Maserati pokazało światu SUVa – Levante

maserati levante

Trend SUVów rośnie w niesamowitym tempie i dosięga nawet najekskluzywniejszych marek, po których człowiek nie spodziewałby się takich ruchów. Po Bentleyu, Porsche ta choroba dotknęła Maserati. Zobaczcie Levante!

Realny i produkcyjny egzemplarz można oglądać na Salonie Samochodowym w Genewie, gdzie przed tysiącami widzów prezentuje się to 5-metrowe, podwyższone nadwozie eleganckiego SUVa. Jak na pierwsze auto tego typu tej marki, Levante wygląda zaskakująco dobrze. Widać, że projektanci długo pracowali, by nie popełnić desingerskiego harakiri.

Wnętrze samochodu to najlepsze materiały w nowoczesnym kształcie. Poza tym Levante skrywa sporo miejsca w środku (ponad 3-metrowy rozstaw osi), a także 580-litrowy bagażnik.

Maserati Levante (2)

Pod maską auta znajdziemy silniki trzylitrowe V6, które mogą być:

Każdy egzemplarz będzie wyposażony w napęd 4×4 oraz 8-biegowy automat. Co ważne napęd standardowo będzie na tył, a tylko w potrzebie połowa mocy może przenieść się na przednią oś.

Mnie jednak nadal ta marka wiązać się będzie z niesamowitymi limuzynami, ach ta chęć zysku… Auto na rynku pojawi się bliżej końca 2016.

Konrad Stopa

Fot: Maserati

PS. Wybaczcie, że nie donosimy o każdej nowości z Genewy, ale wybieramy tylko te dla nas interesujące i kontrowersyjne zarazem. Reszta nowości z Genewy TUTAJ.

Exit mobile version