Maserati Grecale. Pierwsze testy przed oficjalną prezentacją.

Trzeba przyznać – wraz z powstaniem nowego koncernu – Stellantis włoskie marki jakby narodziły się na nowo. W prasie i internecie znajdujemy coraz to ciekawsze wiadomości. Tutaj nie mówimy już o przypuszczeniach, ale o realnych pracach nad nowymi samochodami. Po dobrych informacjach dotyczących marek – Alfa Romeo, Fiat i Jeep przyszedł czas na kolejną markę premium w portfolio tego nowo powstałego giganta. Tym razem chodzi o Maserati.

Small 17763 GrecaleSUVprototype 1 1024x682

Prototyp nowego SUV-a Grecale został sfotografowany na zewnątrz historycznej fabryki Maserati na Viale Ciro Menotti w Modenie. Pierwsze egzemplarze przechodzą właśnie różnego rodzaju testy. Są to testy drogowe, terenowe a nawet torowe. Według wstępnych zapowiedzi Grecale ma być konkurentem Porsche Macan. Wniosek jest prosty. Mając tak silnego konkurenta samochód musi być dopracowany do perfekcji.

Small 17761 GrecaleSUVprototype 1024x683

Nowy SUV Maserati będzie wytwarzany w Cassino we Włoszech. Chociaż nie znamy jeszcze żadnych danych technicznych to można przypuszczać, że w ofercie pojawią się wersje z napędem hybrydowym. Wstępne informacje sugerują, że Grecale powstanie na dobrze znanej platformie Giorgio – ten samej na której powstają Alfa Romeo Giulia i Alfa Romeo Stelvio.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Maserati

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.