Luksus i ekstremalne doznania z jazdy Jaguar XE Project 8

Marka Jaguar jest synonimem najwyższej klasy, luksusu i nowoczesności. Model XE Project 8 to najszybszy sedan na świecie, ekstremalny samochód z homologacją drogową. Wyróżnia go moc, osiągi, nowoczesność i elegancja.

Zawrotna prędkość i przyspieszenie

Jaguar XE Project 8 został wyposażony w najmocniejszą jednostkę napędową 5.0L V8, która doładowana mechanicznie produkuje aż 600KM i 700 Nm momentu obrotowego. Pozwala to osiągnąć maksymalną prędkość 322 km/h oraz przyspieszenie od 0-100 km/h w 3,7 sekundy. Ponadto 8-stopniowa przekładnia automatyczna może zmieniać biegi w 0,2 sekundy, a więc szybciej niż mrugnięcie okiem..

Pełna adrenaliny jazda z gwarancją komfortu i bezpieczeństwa

Model XE Project 8 dostępny jest już w sprzedaży u krakowskiego dealera Jaguara – Car Master. Auto zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniać niesamowite doznania podczas jazdy. Chodzi tu nie tylko o prędkość, ale również jakość prowadzenia samochodu. Jaguar XE Project 8 posiada:

 • – układ zawieszenia dedykowany sportom motorowym;
 • – przekalibrowany układ napędu na 4 koła (AWD);
 • – system Intelligent Driveline Dynamics z elektrycznie sterowanym aktywnym mechanizmem różnicowym stanowiącym część zaawansowanego układu napędowego sterowanego komputerowo;
 • – Track Mode – dodatkowe ustawienie systemu Adaptive Dynamics;
 • – unikalny wzór obręczy wykonany z kutego aluminium, redukujący opory powietrza;
 • – opony Michelin Sport Cup 2;
 • – największy i najbardziej zaawansowany technologicznie układ hamulcowy (tarcze karbonowo-ceramiczne o średnicy 400mm z zaciskami 6 tłoczkowymi z przodu).

Dzięki tym rozwiązaniom model XE Project 8 zapewnia idealne prowadzenie i doskonałą kontrolę nad pojazdem w każdych warunkach, niezależnie od tego, czy jeździ się po torze, czy po jezdni.

Aluminiowa struktura i aerodynamiczne nadwozie

Jaguar XE Project 8 wykorzystuje nowoczesne rozwiązania z zakresu nowoczesnych metod konstrukcji. Zastosowanie aluminiowej struktury podwozia oraz elementów nadwozia wykonanych z włókna węglowego (maska, zderzaki, nadkola, progi boczne, przedni splitter i tylne skrzydło), sprawiają, że samochód ma niską masę całkowitą.

Model ten posiada również aerodynamiczne nadwozie, które pod tym kątem zostało gruntownie przeprojektowane. Stąd, między innymi, mamy:

 • – głęboki, przedni splitter i tylny dyfuzor,
 • – duże i aerodynamiczne skrzydło, które dzięki regulacji pozwala dostosować kąt nachylenia do potrzeb – redukcji oporów powietrza lub uzyskania maksymalnego docisku.

Ograniczona liczba egzemplarzy z możliwością ich personalizacji

XE Project 8 jest oferowany przez firmę Jaguar w dwóch wersjach – standardowej i torowej. Każda z nich dostępna jest również z kierownicą po lewej stronie. W klasycznej wersji Jaguar XE Project 8 został wyposażony w 4 skórzane fotele w kolorze Ebony z kontrastowym poszyciem Oyster, zaś wersja torowa – w 2 fotele wyczynowe (o lekkiej ramie wykonanej z magnezu) z klatką bezpieczeństwa. Ponadto model XE Project 8 dostępny jest z klasycznym zawieszeniem, bądź obniżonym o 15 mm w celu zapewnienia lepszych osiągów jazdy wyczynowej.

Jaguar XE Project 8 jest wersją limitowaną, ręcznie składaną i wykończaną przez SVO oraz dostępną w:

 • – 3 standardowych kolorach do wyboru;
 • – 5 opcjonalnych kolorach ze specjalnej palety Premium SVO.

Aby stworzyć jedyny w swoim rodzaju egzemplarz, można wybrać wersję “Bespoke by SVO” i mieć możliwość personalizacji poprzez wybór z ponad 10 000 kolorów nadwozia, poszczególnych elementów wyposażenia, dodatkowego oklejenia wyścigowego oraz koloru zacisków hamulcowych.

Źródło: Car Master / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: