Limitowana, torowa bestia od Lamborghini

Pamiętacie Ferrari FXX? Ekstremalny model zbudowany na bazie Enzo, który trafił do wyselekcjonowanych klientów marki i mógł poruszać się jedynie po torze, podczas specjalnych eventów organizowanych przez Ferrari. Po kilkunastu latach od jego debiutu, do podobnego projektu przymierza się Lamborghini.

Według pierwszych informacji, bazujący na drogowym modelu SC18 bolid przechodzi aktualnie fazę testów na torach wyścigowych. Jego niepotwierdzona nazwa to SVR, pewni natomiast możemy być co do napędu – będzie nim wolnossące V12 o mocy przekraczającej 800 koni mechanicznych, pochodzące wprost z modelu Avantador. Taki napęd przywodzi na myśl złote lata Formuły 1 i z pewnością będzie brzmiał nieziemsko.

Wygląd nowego modelu stanowi połączenie stylistyki SC18 i Avantadora z dużą dawką wyścigowego sznytu. Można go podziwiać podczas urywków w krótkiej zapowiedzi nowego hypercara Lamborghini.

Z niecierpliwością wyczekujemy dalszych informacji.

Paweł Zaorski

Dyskusja

komentarzy

Paweł Zaorski

Fanatyk i miłośnik motoryzacji każdego rodzaju. Od dziecka fascynował się samochodami. Kocha szybkie samochody i fascynują go nowinki motoryzacyjne. Wielki fan youngtimerów i super samochodów. Praca w redakcji to zwieńczenie jego dziecięcych marzeń. A dzięki Motopodprąd w końcu może je spełniać.