Likwidacja szkód komunikacyjnych w samochodach ciężarowych. Gdzie się udać i na co zwracać uwagę?

Nawet najbardziej ostrożni kierowcy mogą wziąć udział w wypadku. To zawsze duży kłopot, zwłaszcza pod względem logistycznym. Zwykle likwidacja szkód jest możliwa za pieniądze z ubezpieczenia, jednak gdzie ją przeprowadzić szybko, sprawnie i profesjonalnie? Doradzamy!

Autoryzowane centrum likwidacji szkód powypadkowych

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby likwidację szkód powypadkowych zlecić autoryzowanemu serwisowi. Mowa o punktach, które podpisały umowę z danym producentem pojazdu. Dlaczego to tak ważne, aby centrum likwidacji szkód powypadkowych posiadało autoryzację? Wynika z tego szereg korzyści, takich jak:

  • -zastosowanie jedynie oryginalnych części,
  • -stały dostęp do części – brak konieczności długiego oczekiwania,
  • -przeprowadzenie naprawy zgodnie z zaleceniami producenta,
  • -przestrzeganie procedur.

Poza powyższymi, warto wziąć pod uwagę fakt, że zwykle posiadanie autoryzacji oznacza wysoki poziom usług świadczonych przez serwis. Rzecz w tym, iż producenci nie podpisują umów z byle kim.

Likwidacja szkód – rozliczenie bezgotówkowe

Bez względu na poziom zniszczeń, likwidacja szkód wymaga uiszczenia opłaty. Kosztują części samochodowe, jak również sama usługa. Czasami mowa o kwocie rzędu kilkuset złotych, innym razem może to być jednak kilka lub kilkanaście tysięcy. W przypadku samochodów ciężarowych częściej mamy do czynienia z tymi wyższymi kwotami. Dlatego tak ważne jest, aby likwidacja szkód https://www.omegatrucks.pl/centrum-likwidacji-szkod/ komunikacyjnych była realizowana przez podmiot oferujący rozliczenie bezgotówkowe. Co ono oznacza? Rozliczenie bezgotówkowe sprawia, że klient serwisu nie musi martwić się rozliczeniem. Serwis nie oczekuje od niego zapłaty, lecz na własną rękę dochodzi jej u ubezpieczyciela. Rozliczenie bezgotówkowe oferują centra likwidacji szkód powypadkowych, które posiadają podpisane umowy z ubezpieczycielami.

centrumlikwidacjiszkodkomunikacyjnych 1024x684

Likwidacja szkód komunikacyjnych i wiele więcej

Polecamy, aby do przeprowadzenia likwidacji szkód nie wybierać pierwszego lepszego serwisu, lecz profesjonalne centrum likwidacji szkód powypadkowych, które świadczy kompleksowe usługi. W takiej sytuacji można liczyć na rozliczenie bezgotówkowe, wykonanie wszystkich niezbędnych napraw, a także udzielenie auta zastępczego. Ostatnia z wymienionych usług okazuje się niezwykle przydatna, zwłaszcza w przypadku pojazdów ciężarowych. Dzięki pojazdowi zastępczemu praca przedsiębiorstwa nie musi być wstrzymywana do czasu naprawy uszkodzonej ciężarówki. Warto również mieć na uwadze, że dobre serwisy likwidujące szkody oferują holowanie lub przewóz lawetą z miejsca wypadku.

Źródło: Omegatrucks.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy