Lexus LX 570 jest dostępny w Polsce – CENY

Poznaliśmy polskie ceny jednego z ulubionych pojazdów arabskich szejków.

 

IBRM Samar podał informację, której brak jeszcze na oficjalnych stronach Lexusa, a dotyczy ona cennika flagowego SUV-a LX 570, który właśnie wkracza na polski rynek. Cennik jest skromny, bo zawiera tylko jedną pozycję: LX 570 będzie kosztował od 650 000 zł. Taka kwota stawia superluksusową terenówkę w jednej linii z Range Roverem, a więc bardzo ambitna rywalizacja dla LX-a. Jedyna dostepna konfiguracja to wersja Omotenashi – taki przydomek noszą najbogatsze wersje Lexusów, zatem japońska marka swoje podejście może skwitować populistycznym stwierdzeniem ‘albo grubo albo wcale’.

Na pokładzie jest zresztą bardzo luksusowo. System audio Mark Levinson ma 19 głośników i pięknie gra dla wszystkich osób na pokładzie (nawet do 8). Klimatyzacja wykorzystuje 28 nawiewów i 2 agregaty. Ponadto są wszystkie luksusowe materiały znane z innych Lexusów. Nadwozie tego kolosa jest specjalnie wzmacniane, by charakteryzowało się lepszą sztywnością niż pozornie bliźniaczy Land Cruiser V8.

 

Lexus LX 570 2016 1024 05 Lexus LX 570 jest dostępny w Polsce   CENY

 

Pod maską Lexusa LX 570 pracuje silnik V8 o pojemności 5,7 litra i mocy 367 KM. Napęd przenoszony jest na wszystkie koła przez automatyczną skrzynię biegów i mechanizm różnicowy typu Torsen.  W terenie to auto nie pęka – ma wysokie zawieszenie i duże koła, a pod wieloma względami to trochę staromodna terenówka i po prostu wytrzymały twardziel.

Jest tylko jeden drobny szczegół w ofercie Lexusa. Na Polskę przewidziano tylko 50 sztuk tego modelu. Samochód można zobaczyć podczas premiery 22-23 czerwca w salonie Lexus Kraków w Alei Pokoju 63A.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Lexus

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.