Lexus LC F na początku 2019

LC500 to nie ostatnie słowo Lexusa – producent już pracuje nad mocarnym LC F.

 

Wszystkie dotychczasowe modele F Lexus prezentował na targach w Detroit, które dorocznie odbywają się w styczniu. Tymczasem japoński magazyn Best Car dotarł do informacji, że LC F pojawi się w 2019 r., można więc domniemywać, że ujrzymy go już za 18 miesięcy. Jego pojawienie się jest już pewne po zarejestrowaniu przez producenta znaku towarowego LC F w europejskim urzędzie patentowym.

Inne informacje dotyczą silnika zastosowanego do napędzania tej odmiany Lexusa LC. Standardowy model używa jednostki znanej z pozostałych modeli F, więc pojawia się pytanie co pod maskę eFki włożą Japończycy? Jak wynika z przecieków trwają prace nad połączeniem dwóch R4 Lexusa (jednostka 200t) w silnik V8 z dwiema turbinami. Moc tego silnika ma oscylować w okolicach 600 KM, a do przeniesienia napędu posłuży 10-stopniowy automat.

My nie możemy się już doczekać, by zobaczyć Lexusa LC F, a tym bardziej się nim przejechać. Na razie musimy poczekać co najmniej 1,5 roku.

Bartłomiej Puchała

fot. Lexus

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.