Lexus LC Convertible – na bulwar i na tor

Japońska marka zrobiła to, na co zanosiło się od roku – wersję Convertible (kabrio) swojego flagowego coupe LC.

Tonujemy emocje – to nie jest wersja produkcyjna, choć mogłaby być. Lexus jednak z rezerwą podchodzi do możliwości wprowadzenia LC Convertible do produkcji. W oficjalnym komunikacie czytamy tylko, że auto wskazuje kierunek rozwoju marki Lexus w najbliższym czasie.

Koncept skonfigurowano w połączeniu jasnej karoserii i białej, skórzanej tapicerki. Na ten moment nie ma natomiast dachu. Przedstawiciele marki tłumaczą, że to tylko koncept, wizja, więc na razie nie ma dachu. Mimo to wierzymy, że miękki dach mógłby się spokojnie zmieścić w tylnej części auta.

Szczegóły dotyczące napędu nie zostały ujawnione, ale nie należy się spodziewać niczego innego niż w coupe jeśli auto trafi do salonów. Powinna być hybryda bazująca na silniku V6 3,5 lub wolnossące V8 5,0.

lexus lc convertible concept 1024x576

Podczas targów w Detroit na stoisku Lexusa pojawi się nie tylko LC Convertible Concept, ale także hardkorowy RC F Track Edition, o którym pisaliśmy tutaj.

Bartłomiej Puchała
fot. Lexus

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.