Lexus IS-F – nowe wcielenie nadchodzi

Specjalnie dla Was kilka nowych faktów dotyczących usportowionego Lexusa. Co się zmieni a co pozostanie takie samo? Przekonajcie się!

Co nowego wiemy? Sporo, ale informacje są niezbyt ciekawe. Nowy IS-F będzie bardzo podobny do poprzednika. Pod maską zostanie zamontowane dobrze znane V8 o mocy 420 KM i pojemności 5 litrów. Razem z 8- biegowym automatem Lexus IS-F rozpędzi się do 273 km/h, a „setkę” uzyska w czasie 4,6 sekundy. Jak na luksusowego sedana to naprawdę niezły wynik!

Jeśli chodzi o wygląd to karoseria pozostanie bardzo dynamiczna i agresywna, a odmiana F jeszcze bardziej podkreśli te cechy licznymi przetłoczeniami i spojlerem. Materiały oczywiście bardzo konkretne i porządne – m.in. włókno węglowe. Co ciekawe, będzie ono również wykorzystane w środku auta, w połączeniu z doskonałą skórą i zależnie od wersji – alcantarą. Oczywiście nie zabraknie licznych akcentów, podkreślających sportowe pochodzenie tego samochodu.

Kiedy i za ile będzie można kupić to cacko? IS-F zadebiutuje w 2014 roku, a szacowana cena na rynku USA wyniesie 63350 dolarów. Myślę, że warto będzie tyle wydać!

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: