Lexus ES następcą GSa

Już za kilka dni poznamy nowego Lexusa ES, który zastąpi dotychczasowy model GS. Konkretnie premiera będzie miała miejsce 25 kwietnia 2018 roku.

 

O nowej Camry na pewno słyszeliście. Poza Europą będzie sprzedawana już niedługo, ale do nas trafi za kilka lat, o ile trafi w ogóle. Luksusowy Lexus postanowił jej podłogę przekształcić na swoje modły i powstał Lexus ES. Czemu już nie GS? Powód prosty, nie cieszył się wielką popularnością wśród klientów, więc lepiej reklamować coś nowego, niż odświeżonego!

Mały teaser możecie zobaczyć poniżej, ale widać, że ES będzie wizualnie mniejszym LS.

 

 

Jak widać filmik jest dość skromny. Nie wiemy więc za dużo na temat nowego ES. Powiązanie z Toyotą pozwala jednak domniemywać, że będzie dostępny jedynie napęd na przód – szkoda, bo poprzednik potrafił pozamiatać tyłem, nawet w hybrydzie. Wiadomo też, że główne napędy będą proekologiczne (hybrydy).

 

Konrad Stopa

fot. producent

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: