LEVC – nowa marka w Polsce

London Electric Vehicle Company bo tak brzmi pełna nazwa firmy to Brytyjsko-chiński producent elektrycznych taksówek i samochodów dostawczych. Za sprawą Grupy Bemo Motors firma właśnie wkroczyła na polski rynek.

Grupy Bemo Motors został wyłącznym dystrybutorem LEVC na Polskę. Firma będzie prowadziła sprzedaż aut w naszym kraju jako Polska Firma Pojazdów Elektrycznych (Polish Electric Vehicles Company). Na ten moment w ofercie znajdziemy zaledwie dwa modele – VN5 i TX.

TX to nawiązująca stylistyką do londyńskich Black Cabs elektryczna taksówka., która może przewieźć sześciu pasażerów.

mfr06104 1024x683

VN5 to hybrydowy model dostawczy. Na silniku elektrycznym jest w stanie przejechać 60 mil, zaś gdy będzie wspomagany przez silnik benzynowy to zasięg rośnie do 300 mil. Samochód z uwagi na swoje wymiary plasuje się w segmencie Forda Transita czy Opla Vivaro.

levc vn5 frame 000012 1 rt rgb 1024x768

Według zapewnień Bemo Motors samochody będzie można kupić w jednej z trzech lokalizacji: w Szczecinie, w Warszawie i w Poznaniu.

Z uwagi na ceny samochodów rozpoczynają się od 300 tysięcy za model VN5 wydaje się, że LEVC nie odniesie spektakularnego sukcesu w Polsce.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: LEVC

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.