LEGO pokazało Lamborghini Sian z klocków w skali 1:1

Na drogach widzieliśmy już pełnowymiarowe Bugatti, Porsche zbudowane z klocków, więc przyszedł czas na włoską markę. W końcu aktualnie to najdroższy zestaw Duńskiej marki jeśli chodzi o motoryzację.

Auto zbudowane zostało z ponad 400 tysięcy klocków z serii Technic. Zajęło to 8660 godzin zespołowi, który składał się z 15 osób, więc pracy nie brakowało. Efekt piorunujący, bo odwzorowanie do modelu w skali 1:8 jest bardzo dokładne. Auto waży 2,2 tony. Wymiary konstrukcji są identyczne jak w przypadku modelu rzeczywistego: 4,980mm długości, 2,101mm szerokości i 1,133mm wysokości.

LEGO Lamborghini Sian FKP 37 3

Z ciekawostek auto zostało pokryte lakierem UV, by zieleń klockowej karoserii było zachowane na dłużej – zajął się tym lakiernik z marki Lamborghini. We wnętrzu natomiast zachowano wszystkie detale jako fotele kubełkowe, kierownica lub poszczególne przyciski. Podobnie jest z reflektorami na zewnątrz lub drzwiami.

Gratka dla fanów

Aby zasiąść w fotelu kierowcy naturalnej wielkości LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37 oraz zobaczyć więcej zdjęć, filmów i zapoznać się ze specyfikacją modelu, zapraszamy do odwiedzenia strony: LEGO.com/campaigns/Lamborghini-Sián

Spróbujcie sami!

Konrad Stopa
fot. LEGO

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: