Leasing samochodu z Carsmile – bezpieczny sposób na finansowanie auta

Choć regularnie luzowane są kolejne obostrzenia gospodarcze, pandemia koronawirusa nie ustępuje i nic nie wskazuje na to, aby stan ten w niedalekiej przyszłości miałby ulec zmianie. Życie jednak toczy się własnym rytmem, a przedsiębiorcy nie zamierzają rezygnować z prowadzenia własnych biznesów czy podejmowania inwestycji. Jedną z nich jest zewnętrzne finansowanie samochodów. Jak bezpiecznie wziąć auto w leasing w dobie koronawirusa? Można skorzystać z oferty polskiego startupu Carsmile.

Auto w leasing? Tylko przez internet

Gdy branża samochodowa znalazła się na krawędzi, a salony aut świeciły pustkami, większość inwestycji podejmowanych przez klientów instytucjonalnych i prywatnych przeniosła się do internetu. Gdy w Polsce wyłącznie przez pierwsze dni marca sprzedaż aut spadła o ponad 20%, Carsmile biło swoje rekordy – w marcu zawarł 114 umów, zwiększając tym samym swoje wyniki sprzedażowe względem analogicznego okresu r/r niemal o 300%!

O czym to świadczy? Przede wszystkim o tym, że klienci w dobie pandemii stawiają na bezpieczne, wygodne i transparentne rozwiązania. Decydując się na auto w leasing w Carsmile, klienci mogą otrzymać decyzję kredytową i uzyskać auto podprowadzone pod dom bez konieczności wychodzenia z niego. Wszystkie formalności i procedury trwają zaledwie kilkanaście minut i nie wymagają osobistego stawiennictwa w salonach czy biurach celem potwierdzenia umowy. Przez internet możliwe jest również kompleksowe wybranie marki, modelu i wersji wyposażenia auta oraz ustalenie warunków finansowania.

Choć większość osób zachowuje wysoką ostrożność podczas finansowania samochodu w dobie pandemii, to zmiany w wielu branżach wywołane koronawirusem sprawiły, że wielu przedsiębiorców nagle zaczęło potrzebować aut – m.in. branża gastronomiczna, która musiała zacząć oferować dowóz jedzenia czy firmy cateringowe, które zmieniły się w mobilne sklepy spożywcze. Na rynku pojawiło się również wielu kurierów oraz firm oferujących usługi sanitarne.

Jak wygląda podpisywanie umowy przez internet?

To bardzo proste. Wystarczy przygotować dwa dokumenty tożsamości osoby reprezentującej firmę oraz informacje o firmie – NIP, REGON, KRS lub EDG, a także uzupełnić wniosek leasingowy. Wiedząc, jakie chcesz wziąć auto w leasing, sprecyzuj, jaka forma leasingu Cię interesuje oraz określ warunki umowy – długość trwania, wysokość comiesięcznych rat oraz kwotę wykupu auta – o ile zdecydujesz się na jego wykup po zakończeniu umowy leasingowej. Poza tym należy ustalić wysokość opłaty wstępnej. Najczęściej opłata ta wynosi 10-30% wartości przedmiotu leasingu. Niemniej, w Carsmile możliwe jest wzięcie leasingu bez opłaty wstępnej.

Po pozytywnym zweryfikowaniu i zatwierdzeniu wniosku przez algorytm doradca Carsmile skontaktuje się w celu potwierdzenia zdolności. Następnie firma leasingowa przygotuje wszelkie formalności związane z rejestracją oraz ubezpieczeniem auta, a po ich wykonaniu podprowadza finansowany samochód wprost pod adres wskazany przez leasingobiorcę. Prawda, że proste i bezpieczne?

Źródło: Carsmile /art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: