Land Rover – najpopularniejsze modele wszech czasów

Marka Land Rover jest jedną z najpopularniejszych w segmencie luksusowych samochodów terenowych i nowoczesnych SUV-ów. Charakterystyczna muskularna sylwetka i estetyczne wnętrze od zawsze były jej znakiem rozpoznawczym. Dzisiaj nowoczesne SUV-y Land Rovera zyskały sporo ogłady i stylu jednocześnie zachowując swoją terenową duszę. Od jakiego modelu zaczęła się historia tej niezwykłej brytyjskiej marki i jak ewoluowała ona na przestrzeni lat?

Land Rover Series – od niego się zaczęło!

Tak jak Amerykanie mieli swojego jeepa Willys”a, a Rosjanie Uaza, tak Brytyjczycy mieli swojego Land Rovera Series. Ten model nie tylko zasłużył się w wojsku, ale zyskał też niezwykłą popularność na całym świecie. Z powodzeniem przemierzał najtrudniejsze tereny kilku kontynentów – począwszy od rodzimych angielskich i szkockich pastwisk, przez dzikie stepy Afryki, na australijskim interiorze skończywszy. Dzisiaj Land Rover Series to historia, jednak jego następcy są równie znani i cenieni. Jak dzisiaj prezentują się najpopularniejsze modele Land Rovera?

Defender, czyli najsławniejszy Land Rover

Godnym następcą dla swojego poprzednika stał się Land Rover Defender, który pojawił się w 1983 roku. Dzisiaj mamy do czynienia już z drugą generacją modelu, który przez ostatnie niemal trzy dekady przeszedł olbrzymią metamorfozę. To, co pozostało w nim ze starszych modeli to zacięcie do jazdy w trudniejszym terenie oraz minimalistyczny wystrój wnętrza. Producent nie zapomina jednak o wykorzystaniu najnowszej technologii, która odpowiada nie tylko za komfort jazdy ale również za możliwości tego samochodu.

Najnowsza odsłona Defendera została pokazana w 2019 roku i jak widać, nadal pozostaje autem terenowym z prześwitem wynoszącym 29 cm, który pozwala na brodzenie w wodzie do głębokości 90 cm oraz wspinanie się na wzniesienia 38-stopniowym kącie nachylenia. Warto nadmienić, że Defender jest jednym z najpopularniejszych modeli Land Rovera, który sprzedano w liczbie ponad 2 milionów egzemplarzy.

Land rover 2 1024x576

Land Rover Discovery – krok dalej w kierunku wygody i komfortu podróżowania

Model Discovery był próbą ucywilizowania samochodów terenowych Land Rover. Czy udaną? Jak najbardziej. Sylwetka Discovery jest doskonale znana zwłaszcza wszystkim pasjonatom podróżowania ponieważ pomimo tego, że Discovery jest przede wszystkim wygodnym i przestronnym SUV-em, to nadal jest samochodem terenowym, którym można udać się również w bardziej wymagające trasy. Najnowsza odsłona Discovery to nowoczesny i stylowy SUV o zacięciu sportowym, który świetnie nadaje się zarówno do codziennej jazdy, jak i na dłuższe wycieczki. Warto jeszcze zaznaczyć, że zarówno Discovery, jak i Defender dostępne są także w wersji hybrydowej.

A co można powiedzieć o niezawodności samochodów terenowych z brytyjskim rodowodem? Wszystko jak zawsze zależy od właściciela i jego troski. Wystarczą tak naprawdę regularne przeglądy i bieżące wymiany wyeksploatowanych elementów, wykonywane w sprawdzonym i zaufanym serwisie Land Rovera, aby auto tej marki odwdzięczyło się nam bezawaryjną jazdą i gotowością na podróżowanie po bardziej wymagających drogach, a nawet bezdrożach.

Źródło: Vcenturm / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy