Lamborghini wchodzi do Polski!

Jak donosi polski SAMAR, włoski producent supersamochodów zdecydował się rozpocząć oficjalną współpracę z importerem Porsche Inter Auto. Już niebawem będzie więc można wyjechać nowym Lambo z polskiego salonu!

To kolejna włoska marka produkująca drogie i bardzo szybkie samochody, która zdecydowała się na sprzedaż aut w Polsce. Od dwóch lat na rogu Nowego Świata i Al. Jerozolimskich działa salon Ferrari. Po jeden z modeli Lamborghini klienci będą musieli udać się na warszawskie Powiśle do tego samego salonu, w którym obecnie sprzedawane są angielskie Bentleye. Pierwsze modele zawitają na Powiśle na wiosnę 2014 roku!

Sprzedaż Lamborghini w Polsce ograniczy się pewnie do kilku sztuk rocznie. Aktualnie w naszym kraju jeździ 45 sztuk Lambo – 31 Gallardo, 12 Murcielago i 2 Aventadory. Poniżej kilka dowodów.

 fot. Lamborghini

Adam Gieras

 

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)