Lamborghini Sian – hybryda z V12?

Pierwsza hybryda w historii Lamborghini? Jest to krok milowy w historii tej marki z którego jesteśmy bardzo zadowoleni, albowiem marka nie odeszła od wspaniałego silnika V12.

Nowy model zadebiutuje na targach we Frankfurcie. Sian będzie przedsmakiem tego czego będziemy mogli się spodziewać po następcy Aventadora.

Samochód napędzany jest 6.5 litrowym V12, które jest już nam dobrze znane, ale zostało podkręcone do 785 koni mechanicznych za pomocą tytanowych zaworów wlotowych. Silnik spalinowy będzie wspomagany tak zwaną miękką hybrydą, która za pomocą 48V silnika elektrycznego generuje dodatkowe 34 konie, co przekłada się łącznie na 819 KM i 720 Nm.

2 1024x682

Producent mówi, że silnik jest sprzężony ze skrzynią biegów i połączony bezpośrednio z kołami w celu umożliwienia cofania i wspomaganiu w manewrach parkingowych (każdy chyba widział jak sprawuje się skrzynia jednosprzęgłowa na parkingu).

Osiągi oczywiście nieziemskie – 2.8 s do 100 km/h, a prędkość maksymalna wynosi ponad 350 km/h.

3 1024x682

Model limitowany jest do 63 sztuk i kosztuje jedyne 2.8 milionów dolarów, ale i tak już wszystkie egzemplarze zostały sprzedane.

Paweł Zaorski

Dyskusja

komentarzy

Paweł Zaorski

Fanatyk i miłośnik motoryzacji każdego rodzaju. Od dziecka fascynował się samochodami. Kocha szybkie samochody i fascynują go nowinki motoryzacyjne. Wielki fan youngtimerów i super samochodów. Praca w redakcji to zwieńczenie jego dziecięcych marzeń. A dzięki Motopodprąd w końcu może je spełniać.