Lamborghini hybrydom mówi stanowcze nie!

W obliczu ekologii rozpychającej się swoimi obrośniętymi mchem łokciami, taka informacja naprawdę elektryzuje! 

Produkcja samochodów hybrydowych to już nie przyszłość, ale szara rzeczywistość. Wspomagające główny napęd silniki elektryczne są występują powszechnie w każdej klasie samochodów –  niestety, także tej niedostępnej dla zwykłego zjadacza chleba. Słyszeliście już zapewne o McLarenie P1, Porsche 918 Spyder czy Ferrari LaFerrari. Ich silniki, poza coraz częstszym zjawiskiem downsizingu, zostały poddane również kuracji wspomagającej przez elektrowstrząsy z silnika elektrycznego. Efekt? Spalanie spadło o kilka mililitrów, silniki straciły swój niepowtarzalny rodowód, ale ekolodzy mogą uśmiechać się promiennie zza swoich biodegradowalnych laptopów.

lamborghini veneno roadster 17470697

Całe szczęście, na rynku mamy jeszcze Lamborghini – ostoję prawdziwej motoryzacji. Włosi poinformowali, że w nosie mają hybrydową technologię i w najbliższych latach nie zamierzają przyłożyć choćby najmniejszego palca u nogi do jej dalszego rozwoju w klasie supersamochodów. Póki co, i oby jak najdłużej, zostaną przy sprawdzonych, niebiańsko brzmiących i spalających słuszne racje paliwa benzynowych silnikach V10 i V12.

Gratuluję odważnej decyzji.

Adam Gieras

Fot. Lamborghini Veneno (Lamborghini) 

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Scala Style 1.0 TSI DSG z 2020, Audi A3 1.8T 183 KM 315 Nm (chip) + LPG z 2002, a od niedawna spełnienie marzeń Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM) z 1991 oraz zupełnie przypadkowy zakup Citroen Xantia 1.6 88 KM z 1997 roku, na którego nie mam jeszcze pomysłu.