Kupowanie maszyn na aukcjach. Czy to dobry pomysł?

Firma rolnicza, budowlana, zakład przemysłowy lub firma transportowa potrzebują wysoko wyspecjalizowanych maszyn, narzędzi czy pojazdów. Nierzadko są to urządzenia niezwykle drogie, bardzo obciążające budżet nawet dobrze rozwijającego się przedsiębiorstwa. Dlatego szukanie oszczędności na tym polu jest częste, a wręcz wymagane od przedsiębiorcy. Kupowanie urządzeń, maszyn, pojazdów czy dużych narzędzi może się odbywać na zasadzie licytacji, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę.

 

Zalety transakcji na aukcjach internetowych

Aukcje internetowe to już w naszym kraju coś normalnego. Kupowanie przez internet na zasadzie podbijania ceny jest niezwykle popularne, a dotyczy rzeczy codziennych: ubrań, akcesoriów do mieszkań, jak i dóbr luksusowych, takich jak samochody i domy. Aukcje internetowe są tak popularne, ze względu na wygodę i często korzystniejsze ceny, niż w przypadku innych form zakupu. W sieci istnieją także wyspecjalizowane portale, takie jak https://www.klaravik.pl/, w których głównymi przedmiotami wystawionymi na aukcji są maszyny, narzędzia oraz pojazdy użytkowane w rolnictwie, przemyśle czy budownictwie. Dzięki aukcji łatwo nawiązać kontakt z właścicielem interesującego nas przedmiotu, a cena, jaką zapłacimy, zależy od naszych możliwości finansowych i możliwości konkurencji, jednak zwykle jest niższa, niż w sklepie tradycyjnym lub w komisie.

 

Maszyny używane – czy warto je kupować?

Na wspomnianej już platformie aukcyjnej wystawiane są ściśle określone maszyny i urządzenia, które zainteresować mogą wąską grupę kupców, ale dzięki temu nie trzeba przedzierać się przez miliony mało interesujących ogłoszeń. Każda aukcja zaczyna się od kwoty minimalnej. Ostateczna cena zależy od zainteresowania innych potencjalnych kupców, a także od rzetelnego opisu przedmiotu. Kupno sprzętu używanego do firmy pozwala na spore oszczędności i nie wymaga dużych nakładów finansowych, co jest ważne właściwie w każdym przedsiębiorstwie. Jeśli w Polsce taki sposób rozszerzania swojego parku maszynowego jest nowością, to w krajach skandynawskich jest sprawdzonym sposobem na kupowanie i sprzedawanie ciągników, podnośników czy kombajnów.

 

Źródło: Klaravik.pl / art. sponsorowany

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: