Kredyt samochodowy – sposób na tanie sfinansowanie kupna pojazdu

W dzisiejszych czasach, coraz częściej zdarza się, że potrzebujemy dodatkowych pieniędzy. Bardzo często są nam one niezbędne, by sfinansować zakup, jakim jest nowy samochód. Jedną z możliwości kredytowych, która pomoże w zakupie własnego auta jest kredyt samochodowy. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie są wady czy zalety danego produktu finansowego, przez co później możemy mieć problemy ze spłatą takowego zobowiązania. Dlatego bardzo ważne jest, by jeszcze przed podpisaniem umowy dokładnie sprawdzić wszystkie aspekty zaciąganego kredytu. Przedstawiamy najważniejsze informacje związane z kredytem samochodowym.

 

Największe zalety kredytu samochodowego

Nie ma co ukrywać, że produkt finansowy jakim jest kredyt samochodowy, może w ogromnym stopniu ułatwić, a wręcz umożliwić nam zakup nowego pojazdu (sprawdź kredyt samochodowy w Direct.Money.pl). Jednak na jakie korzyści możemy liczyć, decydując się właśnie na taką formę kredytowania?

Przede wszystkim trzeba wspomnieć o kosztach, które są zdecydowanie niższe niż w przypadku kredytu gotówkowego. Wynika to głównie z faktu, że banki stosują dodatkowe zabezpieczenia, których celem jest przedmiot finansowania. Nowe auto służy więc niejako za gwarancję, że klient spłaci pożyczone pieniądze. Najczęściej spotkamy się z zabezpieczeniem w postaci cesji z polisy AC, przewłaszczenia lub zastawu rejestrowego.

Kolejnym, o czym warto wspomnieć jest okres kredytowania, który w przypadku kredytu samochodowego wynosi nawet 10 lat. Rozłożenie spłaty na dłuższy okres pozwala obniżyć miesięczny koszt kredytu i dostosowanie jego spłaty do własnych potrzeb i możliwości.

Trzeba także powiedzieć, że w porównaniu z kredytem gotówkowym możemy liczyć na wyższą kwotę udzielonego zobowiązania. Wysokość kredytu uzależniona jest od możliwości klienta (jego zdolności kredytowej) oraz limitów i ograniczeń, które stosują poszczególne banki. Decydując się na kredyt samochodowy możemy liczyć nawet na kilkaset tysięcy złotych.

Znaczenie ma też fakt, że przy kredycie samochodowych, mamy możliwość dopasowanie wariantu spłaty do naszych indywidualnych możliwości. Możemy zdecydować się na raty stałe, malejące lub balonowe (przypadające na koniec okresu finansowania).

Warto też wspomnieć, że w przypadku kredytu samochodowego, możemy zdecydować się tak na pojazd nowy, jak i używany. Banki preferują oczywiście nowe modele, jednak nie będzie to stanowiło dużej przeszkody.

 

A co z wadami tego rozwiązania?

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że nie ma na rynku produktów, które są w pełni pozbawione wad. Nie inaczej jest w przypadku kredytu samochodowego. Trzeba jednak przyznać, że pomimo tych ograniczeń, jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które szukają gotówki na nowe auto.

Pierwszą z nich są formalności – bank będzie wymagał od nas zdecydowanie więcej dokumentów niż w przypadku tradycyjnego kredytu gotówkowego.

Kolejnym minusem są obowiązkowe zabezpieczenia – najczęściej będzie to zestaw rejestrowy oraz przewłaszczenie. Wiąże się to z dopisaniem banku do dowodu rejestracyjnego pojazdu. Dzięki takiemu zabiegowy kredytobiorca (posiadający najczęściej 49% własności) staje się współwłaścicielem, a to uniemożliwia nam sprzedaż auta bez wiedzy i zgody banku.

 

Źródło: direct.money.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: