Koniec zniżek w PZU dla członków PZM

Z dniem 19 grudnia, PZU zniosło zniżki dla właścicieli ponad 25-letnich aut, którzy należeli do Polskiego Związku Motorowego.

To oznacza, że każdy właściciel ponad 25-letniego auta musi je teraz zarejestrować jako zabytek, by uzyskać zniżkę. Bez żółtych blach będzie to niemożliwe, co znacząco utrudni kolekcjonowanie klasyków.

A jest o co walczyć, ponieważ dotychczasowe upusty sięgały nawet 70%, jeśli właściciel starszego auta nie miał stłuczki w ostatnim roku, a należał do jakiegoś automobilklubu. Co ważniejsze auto nie musiało widnieć w rejestrze jako zabytkowe.

Na szczęście zniżki nie zniknęły całkowicie, ale trzeba przyznać, że uzyskanie unikatowości pojazdu przez rzeczoznawcę lub wpisanie do rejestru lub ewidencji zabytków nie zawsze jest proste.

PZM walczy o powrót starych przepisów – trzymamy kciuki.

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: