Koniec z mydleniem oczu przy zakupie samochodu!

Gdy poszukujemy dla siebie samochodu używanego, powinniśmy mieć się na baczności. Cały czas nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak często w takich przypadkach jesteśmy oszukiwani przez osoby sprzedające samochody. Na co warto uważać i jak skutecznie walczyć z nieuczciwymi procederami? Zapraszamy do dalszej lektury!

 

Przede wszystkim każdy z kupujących powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że osoby sprzedające, zwłaszcza osoby zajmujące się tym zawodowo, potrafią skrzętnie ukrywać nawet olbrzymie wady samochodu. Samo przekręcenie i cofnięcie licznika jest już smutnym standardem, zwłaszcza w przypadku samochodów, które są sprowadzane zza granicy. Niestety, to nie wszystko. Często samochody, które miały nie mieć nawet jednej stłuczki, są pojazdami po kolizjach znacznie poważniejszych. Zdarzają się nawet przypadki, że sprzedający chcą ukryć fakt ich… dachowania! Jak w takim razie poradzić sobie w sytuacji, gdy stoi przed nami wyzwanie zakupu samochodu używanego?

 

Postaw na specjalistów, czyli mobilEkspert!

Naszym zdaniem jednym z najlepszych rozwiązań, na jakie możemy postawić, jest skorzystanie z usługi firmy mobilEkspert. Polega ona na sprawdzeniu wybranego przez nas samochodu przez specjalistę, pracownika firmy. Osoby sprawdzające znają się na samochodach, są to chociażby rzeczoznawcy, przed którymi żaden defekt pojazdu się nie ukryje.

Co ważne, możemy wybrać dowolny pojazd z całego kraju i zostanie on sprawdzony w ciągu maksymalnie 48 godzin! Po tym czasie dostaniemy obszerny raport z oględzin pojazdu (już teraz zapraszamy na stronę internetową www.mobilEkspert.pl, gdzie znajduje się przykładowy raport, z którym warto się zapoznać). Co więcej, będziemy mogli porozmawiać przez telefon z ekspertem, który zaraz po oględzinach opowie nam o swoich wrażeniach.

Pamiętajmy, że w takim przypadku powinniśmy brać pod uwagę również oszczędności w postaci czasu i kosztów paliwa, który ponieślibyśmy, gdybyśmy chcieli samodzielnie obejrzeć pojazd oddalony np. o 500 km od miejsca naszego zamieszkania. W przypadku oferty mobilEkspert cena usługi w żaden sposób nie zmienia się ze względu na miejsce aktualnego pobytu pojazdu.

 

Ile kosztuje usługa sprawdzenia samochodu przed zakupem?

W zależności od naszych potrzeb, możemy zdecydować się na jeden z czterech wariantów. Oto one:

  1. Standard – to opcja podstawowa, podczas której zostanie sprawdzona wypadkowość auta, elementy zewnętrzne pojazdu, wnętrze, silnik oraz jego praca, zwieszenie, hamulce oraz układ kierowniczy. Oczywiście zostanie przeprowadzona jazda próbna. Dodatkowo, klient może liczyć również na informację o tym, czy licznik był cofany oraz podsumowanie, czy pojazd warto kupić. Dodatkowo klient dostaje pokaźną galerię zdjęć całego pojazdu! Cena takiej usługi wynosi jedynie 259 zł!
  2. Complex – opcja ta zawiera wszystkie elementy, które znajdują się w opcji Standard. Dodatkowo wybrany pojazd zostanie zabrany na kanał, a specjalista sprawdzi dokładnie jego podwozie, dzięki czemu w jego przypadku nic nas już nie zaskoczy! Cena wynosi 339 zł.
  3. Maxi – opcja ta zawiera wszystko to, co pakiet Complex, dodatkowo jednak samochód zostanie podłączony do komputera diagnostycznego, dzięki czemu pracownik sprawdzi, czy pojawiają się w tym przypadku jakiekolwiek błędy. Cena tego pakietu wynosi 399 zł.
  4. Wariant z dodatkowymi usługami – to opcja dla najbardziej wymagających klientów. W jej ramach każdy może liczyć na porady w sprawie pojazdu, który planuje kupić, wyszukanie przez eksperta samochodu zgodnie z konkretnymi preferencjami, sprawdzenie pojazdu zgodnie z przedstawionym wyżej pakietem Maxi oraz otrzymasz raport po zweryfikowaniu numeru VIN pojazdu. Dodatkowo, otrzymasz szacunkową cenę wybranego pojazdu na podstawie innych, podobnych ofert dostępnych na rynku. Cena takiej usługi wynosi 659 zł.

 

Czy warto?

Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Nikt nie musi nam jednak wierzyć na słowo. Polecamy każdemu zastanowienie się, jakie oszczędności mogą iść za tym, że unikniemy zakupu samochodu, który okaże się prawdziwą Puszką Pandory. Mogę one sięgać wielu tysięcy złotych! Przy takich kwotach cena usługi wynoszącą około 300-400 zł jest naprawdę niewielka. Jeżeli zakładamy, ze kupujemy pojazd na kilka lat, dokładne jego sprawdzenie będzie naprawdę bardzo dobrą decyzją. Jeżeli natomiast sami nie znamy się zbyt dobrze na samochodach – polecamy poważne zastanowienie się nad ostatnim pakietem z dodatkowymi usługami.

 

Warto pamiętać, że usługi tego typu są coraz popularniejsze, przez co tym bardziej warto już teraz poznać dokładnie ofertę firmy – zapraszamy na stronę www.mobilEkspert.pl!

logo me1

 

Źródło: mobilekspert.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: