Kompresory samochodowe – jak wybrać?

Użytkownicy nowoczesnych aut często znają problem z własnego doświadczenia. Problem który potrafi zniweczyć najwspanialszą podróż, wycieczkę lub po prostu utrudnić przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Ci kierowcy, którzy zdecydowali się na nowsze auta często posiadają niepełnowymiarowe koło zapasowe tzw. “dojazdówkę” lub zestaw naprawczy. W przypadku poważnego uszkodzenia opony naprawa sprayem nie wystarczy, często koniecznością jest uzupełnienie ciśnienia powietrzem – do czego niezbędne są przenośne kompresory do samochodu 12V.

 

Kompresory samochodowy 12V – jak wybrać? Pytanie najważniejsze przed zakupem, oczywiście dla każdego istnieje już gotowe rozwiązanie. Przed zakupem należy oczywiście ustalić podstawowe kryteria wyboru. Pierwszym i najważniejszym jest oczywiście budżet. Inne wymagania spełnia kompresor samochodowy do 50 zł, a inne kompresor 12V do 150zł. Drugim, równie ważnym jest jego przeznaczenie. Kompresor samochodowy 12V pomimo wysokiego ciśnienia (kompresor 300PSI) może mieć problem z szybkim uzupełnieniem powietrza w dużym kole, dlatego bardzo ważnym elementem przy wyborze jest przepustowość kompresora, liczona w litrach na minutę. Uwaga! Dla osób korzystających z samochodów zawodowo, pokonujących duże ilości kilometrów oraz tych ceniących czas powinny wybrać urządzenie o dużej wydajności! W tej kategorii kompresory do samochodu mają kilku poważnych graczy, w różnych przedziałach cenowych.

 

Najciekawsze wybrane kompresory z wysoką wydajnością L/Min z rynku posegregowane cenowo wraz z informacjami nt. mocy, zasilania, czasu uzupełniania powietrza w najczęściej używanych wymiarach kół (205/70 R15) oraz oczywiście ceny.

1. Alca AeroPressor High Power – 180W kompresor o wydajności 20 litrów na minutę przy ciśnieniu 160 PSI. Zasilany z gniazda zapalniczki. Koszt to około 170,00 zł. Bardzo atrakcyjna oferta. Czas pompowania koła standardowego to jedynie 4 minuty.

2. Heyner BigAir 30L PRO –180 watowy, Wydajny kompresor 12V. Jest w stanie uzupełnić aż 30 litrów powietrza w minutę, przy zasilaniu 12V! Czas pompowania koła standardowego to tylko 6 minut. Cena 230,00 zł przy takich parametrach jest atrakcyjna!

3. Heyner BigAir 40L PRO – Starszy brat kompresora z pkt 2. Posiada mocniejszy 190 watowy silnik, oraz wyższą wydajność aż 40 litrów na minutę. Czas uzupełniania koła 205/70 r 15 zmniejszył się do 3 minut!

4. Alca AeroPressor 2 Cylinder – to najmocniejszy, najbardziej wydajny kompresor na rynku kompresorów 12V. Jest zasilany bezpośrednio z akumulatora za pomocą klem. Posiada moc 300W oraz wydajność 50 litrów na minutę! Za takie parametry trzeba jednak zapłacić nieco więcej bo około 340 zł. Czy warto? Czas napełniania koła 205/70 r15 to jedynie 2 minuty od zera!

Naszym zwycięzcą w tej kategorii jest zdecydowanie Alca AeroPressor High Power, ze względu na atrakcyjną cenę oraz doskonałe parametry. Łączy ona w sobie wysoką wydajność przy niewygórowanej cenie. Nieznacznie ona przegrywa z produktem Heyner – BigAir 40L PRO, którego polecamy osobom nieuznającym kompromisów.

 

Aeropressor 2 Kompresory samochodowe   jak wybrać?

 

Wybór kompresora należy dostosować do warunków oraz częstotliwości użytkowania. Osoby nie wybierające częstych tras, które nie użytkują samochodów zawodowo mogą oczywiście spojrzeć na niższą półkę cenową. Kompresory o nieco niższych parametrach oraz głośniejszej pracy charakteryzują się zdecydowanie niższymi cenami.

Takie rozwiązanie również się sprawdzi, lecz przysporzy użytkownikowi więcej zachodu. Jego eksploatacja wymaga bowiem od użytkownika więcej cierpliwości. Nie oznacza to oczywiście godzin spędzonych przy przebitej oponie, w nieznośnym hałasie, ponieważ kompresory takie uzupełniają powietrze w oponach 205/70 r15 w średio 8-9 minut, natomiast hałas oscyluje w okolicach 89-90 dB. Są to uśrednione wartości którymi operują producenci kompresorów do samochodu 12V. Pod lupę wzięliśmy kompresory samochodowe o relatywnie niskich cenach oraz niezłych parametrach.

 

Ranking kompresorów budżetowych

1. Pansam – Kompresor w cenie 20 zł oraz ciśnieniu 180 PSI wydaje się być bardzo dobrą ofertą. Okazuje się jednak iż w trakcie testu urządzenie te nie pozwala nawet na uzupełnienie powietrza w kole, nie mówiąc o sensownym napełnieniu go od zera.

2. Alca Havarie – W cenie 55 zł plasuje się na drugim miejscu budżetowych kompresorów. Kompresor ten poradzi sobie z kołem standardowym w 10 minut, pompując od zera. W trakcie pracy jednak mocno się nagrzewa oraz hałasuje (pomiar to średnio 96 dB). Jest tani i na pewno sprawdzi się w awaryjnych sytuacjach, jednak polecamy dołożyć kilkanaście złotych i kupić.

3. Alca NonStop aa220 – Nazwa jest złudna, lecz kompresor zasilany jest 12V z gniazda zapalniczki. Posiada sporą moc 144W oraz wydajność na poziomie 12 litrów/minutę. Test wykazał głośność 93 dB co można uznać za wadę. Kompresor radzi sobie z kołem 205/70 r15 w niecałe 9 minut, nie przegrzewając się w tym czasie. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości ( niecałe 83 zł).

4. Heyner Compact Power Micro – Mieście się rzutem na taśmę w rankingu budżetowych kompresorów. W cenie niecałych 100 zł otrzymujemy niezłe parametry. 12 litrów na minutę, 300 Psi , oraz moc 100W. Wadą jest jego głośność 95 dB którą można wybaczyć, gdyż jest to całkiem dobrze wykonane urządzenie. Jakość widać trzymając urządzenie w dłoni, do jego produkcji użyto dobrych materiałów.

Naszym typem w tej kategorii jest jednak NonStop AA220 który w teście sprawdził się naprawdę dobrze, nawiązując walkę z droższymi i dużo bardziej wydajnymi urządzeniami. Stosunek jakości do ceny jest w tym przypadku naprawdę doskonały.

 

aa220 Kompresory samochodowe   jak wybrać?

Kompresory samochodowe zostały wybrane na podstawie dostępności, cen końcowych oraz poziomu zainteresowania. Braliśmy pod uwagę stosunek ceny do jakości, który przy wyborze produktu tego typu jest czynnikiem najważniejszym. Podział kategorii jak widać pozwala na wybór odpowiedniego urządzenia w każdym przedziale cenowym.

Kompresor do samochodu 12V to urządzenie mogące uratować niejedną sytuację na drodze, dlatego należy rozważnie dobrać kompresor samochodowy do potencjalnych potrzeb. Najlepiej spisują się sprawdzone rozwiązania, których wydajność potwierdzamy poprzez wykonane przez nas testy, dlatego spokojnie można wybrać każdy polecony w artykule produkt bez obaw o jego prawidłowe działanie. Naszym zwycięzcą bez podziału na kategorie jest bezapelacyjnie kompresor Alca AeroPressor High Power. Posiada najlepszy stosunek jakości i możliwości do ceny. Warto rozważyć ten produkt w trakcie zakupów.

 

Źródło: Alcatras.pl  / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: