Kolejny SUV Skody – Kamiq

Już na początku marca poznamy uzupełnienie gamy w segmencie SUV czeskiego producenta. Nazwa znów typowo amerykańska – Kamiq

Co ciekawe nazwa Kamiq jest już wykorzystywana na rynku chińskim, a auto, które ją nosi jest sporo większe od nowej konstrukcji, która ma pojawić się w Europie. “Nasz kamyk” będzie bliźniakiem Arony i T-crossa oraz zadebiutuje w szwajcarskiej Genewie.

2018 skoda kamiq 2 1024x576

Auto nie będzie posiadać napędu na cztery koła i będzie miało pod maską małe silniki (1.0 lub 1.5) znane z grupy VAG. Uzupełnieniem skrzynia manualna lub DSG7. Patrząc jednak na Seata lub VW nie powinien to być jakiś duży problem przy codziennej jeździe.

Wizualnie samochód ma przypominać koncept – Skodę Vision X, aczkolwiek bardziej prawdopodobne jest powiązanie z nową Skodą Scala.

2019 01 24 10 40 04 Skoda Kamiq Name Chosen For New European Small Crossover 1024x416

Konrad Stopa
fot. Skoda


Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: