Kolejny SUV Skody – Kamiq

Już na początku marca poznamy uzupełnienie gamy w segmencie SUV czeskiego producenta. Nazwa znów typowo amerykańska – Kamiq

Co ciekawe nazwa Kamiq jest już wykorzystywana na rynku chińskim, a auto, które ją nosi jest sporo większe od nowej konstrukcji, która ma pojawić się w Europie. “Nasz kamyk” będzie bliźniakiem Arony i T-crossa oraz zadebiutuje w szwajcarskiej Genewie.

2018 skoda kamiq 2 1024x576 Kolejny SUV Skody   Kamiq

Auto nie będzie posiadać napędu na cztery koła i będzie miało pod maską małe silniki (1.0 lub 1.5) znane z grupy VAG. Uzupełnieniem skrzynia manualna lub DSG7. Patrząc jednak na Seata lub VW nie powinien to być jakiś duży problem przy codziennej jeździe.

Wizualnie samochód ma przypominać koncept – Skodę Vision X, aczkolwiek bardziej prawdopodobne jest powiązanie z nową Skodą Scala.

2019 01 24 10 40 04 Skoda Kamiq Name Chosen For New European Small Crossover 1024x416 Kolejny SUV Skody   Kamiq

Konrad Stopa
fot. Skoda


Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: