Kolejny SUV od Alfy Romeo?

Sądząc po ilości nowych modeli w tym segmencie jest to możliwe.  Pojawiły się przecieki na temat nowego modelu włoskiej marki – Alfa Romeo Castello.

Niestety nie są to potwierdzone informacje, chociaż włoski serwis motoryzacyjny przekazał światu dosyć sporą garść informacji i co ważne – całkiem realistyczne zdjęcia. Model będzie większy niż Stelvio (o ok. 20 cm do 4,9 m), ale będzie opierał się na jej platformie.

Pod maską znajdą się aktualne silniki i rodzaje napędu Alfy (RWD albo Q4). Dużo mówi się również o nowych hybrydach, ponieważ powoli FCA wchodzi w ten rynek aut. Co ciekawe, jedną z nich ma być nawet rozwiązanie plug-in.

%name Kolejny SUV od Alfy Romeo?

Fani marki od razu chcieliby dostać model Quadrigfoglio i patrząc na wcześniejsze premiery tych wersji w Stelvio i Giulii nie jest to wykluczone by i w tym modelu pojawiło się nawet 500 KM.

Debiut auta ma nastąpić w 2020 roku, a rynkami docelowymi będzie USA i Azja. Tam zapotrzebowanie na takie ciągle auta rośnie, a wiadomo, że tamci klienci “duży” postrzegają trochę inaczej.

Konrad Stopa
fot. Omniauto.it

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: