Kolejny sportowiec od Hyundaia

Tym razem Koreańczycy chcą nas zaskoczyć małym, sportowym samochodem, który zawojuje rynek lekką oraz mocną konstrukcją, a także atrakcyjnym wyglądem. Przed Państwem Hyundai PassoCorto Concept.

Widzieliśmy już kilka konceptów od Hyundaia w tym roku, ale żaden z nich nie był tak pasjonujący. Trzymamy mocno kciuki, żeby ten pomysł stylistów i inżynierów jak najszybciej znalazł miejsce na linii produkcyjnej.

Pod maską zagości silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra z 270 KM, który wraz z turbosprężarką będzie napędzać tylną oś. Połączenie tych danych z dość lekką karoserią i nowoczesnymi materiałami zapewni, ze samochód będzie zwinny i szybki.

02 Kolejny sportowiec od Hyundaia

Fot: autoutro.pl

Złośliwcy twierdzą, że Hyundai PassoCorto jest kopią Alfy Romeo 4C.Osobiście nie znajduje jakiegoś dużego podobieństwa, ale fakt, że Alfa teoretycznie będzie konkurentem propozycji z Azji (ten sam segment).

Więcej informacji otrzymamy zapewne na salonie samochodowym w Genewie, aczkolwiek nie jest to pewne.

Konrad Stopa

hyundai passocorto 004 Kolejny sportowiec od Hyundaia

Fot: auto.nantoka-antenna.com

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: