Kolejny elektryczny Taycan – 4S

Słabsze, ale też szybkie, Porsche Taycan 4S wchodzi na rynek. Będzie mieć ponad 500 KM i 2 rodzaje baterii.

Wizualnie odmiana nie będzie jakaś rewolucyjna. Porsche Taycan 4s zyska przeprojektowany zderzak oraz ciemny dyfuzor. W standardzie pojawią się też świetne reflektory, w technologii LED.

To już trzeci wariant silnikowy po Turbo (680 KM) i Turbo S (761 KM) w pierwszym pełnym elektryku Porsche. Wersja 4s będzie mogła rozwinąć do 530 KM (Performance) lub 571 KM (Performance Plus) w zależności od zamontowanego akumulatora. Słabszy ma niecałe 80 kWh, a mocniejszy ponad 90 kWh.

elektryczny porsche taycan w wersji bazowej moc i tak robi wrazenie 06 1024x768 Kolejny elektryczny Taycan   4S

Samochody będą identycznie przyspieszać (do setki w 4 sekundy) oraz pędzić aż 250 km/h. Odmiany będzie różnić zasięg aut. Słabsza wersja przejedzie 407 km, a mocniejsza całe 463 km.

Zaciekawić może też cena. W Polsce od 454 tys. złotych, co znacznie ułatwia zakup niemieckiego elektryka. Mocniejsze odmiany kosztowały ponad 200 tysięcy więcej.

elektryczny porsche taycan w wersji bazowej moc i tak robi wrazenie 03 1024x651 Kolejny elektryczny Taycan   4S

Konrad Stopa
fot. Porsche

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: