Kolejne znalezisko – 36 Chevroletów Corvette

Niesamowita historia i odnalezienie ciekawej kolekcji modelu Corvette. Grupa samochodów to stara nagroda telewizyjnej loterii VH1.

W USA, to ludzie jednak mają rozmach. Stacja telewizyjna VH1 zanim stała się typowo muzycznym programem postanowiła rozdać kolekcję Chevroletów Corvette. Liczyła ona 36 aut i były to kolejne roczniki od 1953 do 1989 roku. Co trzeba było zrobić? Wystarczało zadzwonić pod specjalny nr (koszt połączenia to 2 dolary). W loterii wzięło udział ponad milion osób, a stacja dilerowi zapłaciła około 600 tys. dolarów – zysk obliczcie sami.

8 55 Kolejne znalezisko   36 Chevroletów Corvette

Co ważne nagroda doszła do skutku i pewien szczęśliwiec gdy pojechał odebrać nagrodę z Kalifornii dostał ofertę kupna kolekcji od niemieckiego artysty za ćwierć miliona dolarów w gotówce, ćwierć miliona w dziełach artystycznych i zapowiedź kolejnego miliona gdy auta się sprzedadzą dalej. I tak 36 aut przetransportowano do Nowego Jorku, gdzie przez ponad 20 lat przestały w garażu, ponieważ miały być częścią większej artystycznej instalacji, która nigdy nie doszła do skutku.

Na szczęście dzisiaj kolekcja trafiła do rekonstrukcji, ponieważ posiada sporo ciekawych i rzadkich okazów. A to jeszcze nie koniec tej ciekawej historii.

3 83 Kolejne znalezisko   36 Chevroletów Corvette

Jedna z Corvette może być Twoja

Co ciekawe NYC BAR, która posiada teraz te samochody chce powtórzyć akcję sprzed lat. Na stronie możecie kupić losy i wygrać jedną z widocznych aut. Postanowiono jednak nagrodzić nie jedną, a 36 osób, więc szansę są większe. Jeden los to koszt dolarów, ale można kupić ich więcej niż jeden.

Konrad Stopa

20 27 Kolejne znalezisko   36 Chevroletów Corvette

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: