Kłęby dymu nad Gdańskiem

24-25 września w sąsiedztwie Energa Stadionu odbyła się 9&10 runda DriftMasters GP. Zawody na wybrzeżu rozpoczęły się od piątkowych treningów, w których kierowcy mieli do dyspozycji trasę techniczną ustawioną w pobliżu targów motoryzacyjnych 3TM.


Drifterzy prezentowali wysoki poziom umiejętności, trasa pozwalała im na bardzo widowiskowe, bliskie i szybkie przejazdy. Rywalizacja była bardzo zacięta, a walka wyrównana. Sędziowie z pewnością nie mieli łatwego zadania, a o tym kto przejdzie dalej decydował najmniejszy błąd.

Sobotnią rundę wygrał James Deane, który stanął na podium obok Piotra Więcka i Jakuba Przygońskiego, nastomiast czwarte miejsce zajął Grzegorz Hypki który ze względu na awarię wału napędowego nie mógł stanąć do pojedynku o podium.

 

Driftmasters Gdańsk 2016 9 Kłęby dymu nad Gdańskiem
 
Niedzielne przejazdy w parach obfitowały w sporo awarii. Ze względu na problemy z autem, do rywalizacji nie przystąpił Jerzy Tecław, auto Pawła Korpulińskiego zepsuło się podczas rozpędu do pierwszego przejazdu w parach, a sprzęgło Pawła Grosza spaliło się w trakcie pojedynku z Pawłem Trelą. W aucie Grzegorza Hypkiego uszkodziła się natomiast opona, której zawodnik nie zdążył wymienić w trakcie regulaminowych dwóch minut.
 
Do finału A wszedł Paweł Borkowski i Paweł Trela, natomiast w finale B kibice oglądali Jamesa Deane’a i Dawida Karkosika. Finałowe przejazdy były bardzo zacięte – pełne ataków i jazdy na milimetry. Pierwsze miejsce w 10. rundzie DMGP zajął Paweł Trela, drugi był Paweł Borkowski, a trzeci James Deane.
 
Przed nami wielki finał sezonu 2016 ligi Drift Masters Grand Prix. Drifterzy przyjadą do Płocka na piłkarski stadion Wisły Płock, gdzie na specjalnie wylanym – asfaltowym torze, znów będą walczyć o wygrane.

 

Kamil Niemczyk

 

 

Więcej zdjęć tutaj.

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: