Kierowcy coraz częściej kupują części samochodowe w Internecie

Kupowanie części do aut online staje się coraz popularniejsze. Z roku na rok liczba kierowców, którzy decydują się na zakup w sieci wyraźnie rośnie. Z niezależnych badań wynika, że niemal co drugi polski kierowca przynajmniej raz dokonał zakupów części w Internecie. Co przemawia za kupowaniem w sieci? Sprawdźmy…

 

Handel detaliczny online kwitnie. Sklepów w sieci z roku na rok przybywa. Dotyczy to m.in. internetowych sklepów motoryzacyjnych, których oferta wygryzła wiele placówek stacjonarnych. Czy rzeczywiście warto kupować części samochodowe online? Odpowiedź brzmi tak, ale dlaczego?

 

Przede wszystkim wygoda

Zacznijmy od tego, że wystarczy wygodna kanapa, laptop i dostęp do Internetu. Następnie szukamy potrzebnej części do samochodu, wybieramy ofertę, która najbardziej przypadła nam do gustu i zamawiamy. Z reguły zajmuje to kilka minut i nie, nie zawsze trzeba się rejestrować w danym sklepie oraz nie trzeba płacić z góry… Sprawdźcie sami:

Już na samym początku naszej działalności wiedzieliśmy, że maksymalne usprawnienie procesu zakupowego to niezwykle istotny aspekt sprzedaży online. Dlatego zdecydowaliśmy się np. pozwolić naszym potencjalnym klientom na zakupy bez rejestracji, na płatność przy odbiorze, a także na możliwość zwrotu towaru – podaje ekspert ds. sprzedaży, lidera sprzedaży części samochodowych przez Internet, sklepu iParts.pl.

 

Dla lubiących oszczędności

Po pierwsze, na zakupy w sieci tracimy mniej czasu. Po drugie, lubiący oszczędności kierowcy będą zadowoleni, jeżeli w Internecie będą mogli kupić części samochodowe nawet do 40 proc. taniej niż w sklepach stacjonarnych. Z reguły tak duże rozbieżności w cenach to skutek różnych kosztów stałych prowadzenia tych sklepów – placówki tradycyjne wymagają nieco większych nakładów finansowych, przez co nie mogą sobie pozwolić na zbyt duże obniżenie cen.

 

Wszystko w jednym miejscu

Istotna zaleta kupowania części samochodowych przez Internet to szeroki wybór podzespołów, a wszystko to na kilku stronach w Google. Wystarczy więc przeklikać kilka sklepów, porównać oferty i wybrać tę, która będzie najbardziej odpowiadać naszym wymaganiom. Dla ułatwienia można korzystać z porównywarek cenowych, gdzie znajdziemy gotowe zestawienia najtańszych ofert części zamiennych w sieci.

 

Tanio i jeszcze taniej

Mimo że zakupy części do aut online charakteryzuje zdecydowanie niższa cena zakupu poszczególnych produktów, to cenę można jeszcze dodatkowo obniżyć. Sposobów jest kilka, można szukać kodów rabatowych w sieci, skorzystać z rabatu powitalnego, zapisać się do newslettera w celu zdobycia zniżki zakupowej lub po prostu zadzwonić, złożyć zamówienie telefonicznie i próbować wytargować cenę.

Nadal zastanawiasz się dlaczego tak wielu kierowców decyduje się na zakupy części samochodowych w sieci? Mamy nadzieję, że nie i że następnym razem, gdy będziesz potrzebować nowych części do auta, skorzystasz z bogatej oferty polskiego Internetu – zdecydowanie warto.

 

Źródło: iParts / art. sponsorowany

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: